Pomiń
Alan Walker

Dance/Electronic

Alan Walker - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Alan Walker

Jego znakiem rozpoznawczym jest maska, którą zakłada nawet na koncerty. Maska ta stała się również swoistym symbolem każdego jego teledysku. A więc, kto się za nią chowa? To norweski producent muzyczny i DJ - Alan Walker, znany przede wszystkim z singla "Faded".

Dorastanie w erze cyfrowej przyczyniło się do zainteresowania komputerami, które w późniejszym czasie przerodziło się w fascynację programowaniem i projektowaniem graficznym. Smykałkę do projektowania muzyki odkrył zupełnie przez przypadek, gdy przesłuchując muzykę na YouTubie napotkał utwór, który zainspirował go do własnej produkcji. W rozwoju jego umiejętności pomógł mu poznany przez Internet producent muzyczny DJ Ness. Pierwsze kroki w niezależnym produkowaniu muzyki stawiał na własnym laptopie. Podpisując się jako "DJ Walkzz" zaczął publikować pierwsze utwory w serwisie YouTube oraz SoundCloud. Na podpisanie kontraktu nie musiał długo czekać. Debiutancki singiel "Fade" wydany został 17 sierpnia 2014. Utwór zwrócił na siebie większą uwagę po ponownym wydaniu przez wytwórnię "NoCopyrightSounds" w listopadzie tego samego roku. Kolejne utwory "Spectre" oraz "Force" pojawiły się w 2015 roku, ale dopiero "Faded", czyli wokalna wersja "Fade" odniosła komercyjny sukces. Dodanie wokalu Iselin Solheim sprawiło, iż singiel ten znalazł się na czele list przebojów w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Szwecji. Ponadto stał się numerem jeden listy przebojów iTunes w 33 krajach, a także uplasował się w pierwszej dziesiątce w "Spotify Global Chart". Piosenka otrzymała diamentowy certyfikat w Niemczech oraz wieloplatynowe certyfikaty w ponad dziesięciu krajach, w tym w USA i w Wielkiej Brytanii. "Sing Me to Sleep" z udziałem tej samej wokalistki ukazał się 3 czerwca 2016 roku i wręcz natychmiastowo okrył się platyną i złotem, a także otrzymał status diamentowy w Polsce. Singiel "Alone" z wokalem Noonie Bao wydano wraz z końcem roku.

7 kwietnia 2017 roku Walker wydał instrumentalną wersję "Ignite", która stała się utworem promującym wprowadzenie na rynek nowego smartfona Sony Xperia XZs. Zaledwie miesiąc później światło dzienne ujrzał utwór "Tired" - pierwsza piosenka z męskim wokalistą Gavinem Jamesem. Dokończeniem fabuły "Tired" stał się singiel "All Falls Down", w którym wystąpiła amerykańska wokalistka Noah Cyrus oraz brytyjski DJ "Digital Farm Animals". Rok 2018 przyniósł kolejne sukcesy w postaci wokalnej wersji "Ignite" (11 maj), nagranej we współpracy z norweskim producentem muzycznym K-391, wokalistką Julie Bergan oraz południowokoreańskim wokalistą Seungri, utworu "Darkside" (27 sierpień) przygotowanego wraz z wokalistkami Au/Ra i Tomine Harket, a także "Diamond Heart" (28 wrzesień) z udziałem Sophi Somajo. Pierwszy album studyjny Alana "Different World" ukazał się 14 grudnia 2018 roku. Zawiera w sobie nowe utwory, jak "Lost Control" (z udziałem Sorany), "I Don't Wanna Go" (wokal Julie Bergan), "Lily" (we współpracy z K-391 i Emelie Hollow), "Lonely" (udział: Steve Aoki, ISAK i Omar Noir) oraz "Do It All For You" (wokal - Trevor Guthrie). 22 lutego 2019 roku Walker wydał najnowszy singiel "On My Way", w którym znalazł się wokal Sabriny Carpenter i Farruko.

Więcej informacji znajdziesz:

• Oficjalna strona: https://alanwalker.no/
• Twitter: https://twitter.com/iamalanwalker
• Facebook: https://www.facebook.com/alanwalkermusic/
• Instagram: https://www.instagram.com/alanwalkermusic/

Posłuchaj na:

• YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCJrOtniJ0-NWz37R30urifQ
• Spotify: https://open.spotify.com/artist/7vk5e3vY1uw9plTHJAMwjN