10 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

2 Wydarzeń

Wydarzenia Międzynarodowe

8 Wydarzeń
Załadowano 10 z 10 wydarzeń

Więcej o Alvaro Soler

Młody, przystojny i utalentowany, bożyszcze kobiet na całym świecie. O kim mowa? Oczywiście o Álvaro Soler - hiszpańskim piosenkarzu i autorze tekstów. Jako 10-letni chłopiec przeprowadził się wraz z rodzicami do Japonii, gdzie rozpoczął swoją przygodę z grą na fortepianie. Po powrocie do ojczystej Barcelony w 2010 roku, wraz ze swoim bratem oraz przyjacielem, założył zespół o nazwie "Escapist" i tym samym, wręcz natychmiastowo, odniósł pierwsze sukcesy na lokalnej scenie. W 2011 roku grupa, już pod inną nazwą "Urban Lights", wygrała konkurs uniwersytecki, a dwa lata później zakwalifikowała się do finału hiszpańskiego show talentów ¡Tú sí que vales! Wspólnie stworzyli kilka utworów oraz wydali album, jednak dla Alvaro decydującym momentem było odejście z zespołu w 2014 roku i rozpoczęcie kariery solowej.

Jego debiutancki singiel "El Mismo Sol" z 2015 roku spodobał się tysiącom słuchaczy w całej Europie, zdobywając pierwsze miejsca na wielu listach przebojów. Utwór ten szczególnie przypadł do gustu Włochom, gdyż uzyskał tam status podwójnej platynowej płyty. Jeszcze bardziej udany okazał się wydany kilka miesięcy później studyjny album "Eterno Agosto". Zawierał on nową wersję "El Mismo Sol" nagraną w duecie z Jennifer Lopez. W 2016 roku album doczekał się reedycji, która zawierała kilka nowych utworów takich, jak: "Sofia", "Animal" oraz "Libre".

Utwór "Libre" został nagrany w trzech wersjach językowych, w tym także w wersji polsko-hiszpańskiej z gościnnym udziałem Moniki Lewczuk. 16 czerwca 2017 roku ukazał się teledysk duetu Soler-Morat do utworu "Yo Contigo, Tú Conmigo" promującego film animowany "Gru, Dru i Minionki". Z początkiem września 2018 roku artysta wydał drugi solowy album studyjny "Mar de colores", który promowany był przez single "La cintura" i "Ella".

Wszystkie informacje i bieżące newsy znajdziesz tu:

• Oficjalna strona: https://www.alvarosoler.com/
• Twitter: https://twitter.com/asolermusic
• Facebook: https://twitter.com/asolermusic
• Instagram: https://twitter.com/asolermusic

Koncerty w Polsce odbędą się:

• 17 maja 2019, Sala Ziemi, Poznań
• 18 maja 2019, COS Torwar, Warszawa