Pomiń
Anne Carrere

Piosenka francuska

Anne Carrere - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Anne Carrere

Anne Carrere
Urodzona w 1985 roku w Tulonie niezwykle utalentowana wokalista i muzyk. Śpiewa, ale również tańczy i komponuje. Scena muzyczna jest jej pasją. Mówią o niej, że jest artystką kompletną. Zadebiutowała w Attention Mesdames et messieurs u Michela Fugaina. Wielki zwrotem w jej karierze jest spotkanie w 2015 rok Gillesa Marsala, utalentowanego producenta i reżysera zakochanego w filmie La Vie en Rose, który przygotowuje w Nicei spektakl Paris! The Show osnutym wokół postaci Edith Piaf. Marsla w młodziutkiej filigranowej Anne Carrere znajduje wszystko to, w czym zakochał się cały świat zasłuchany w muzyce Piaf: głos, jego charakterystyczna barwa, interpretacja i sam wygląd! Marsal się nie mylił. 2 lata później Germaine Ricord przyjaciółka Piaf z lat młodości powie o niej, „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery.”

Reżyser, szybko podejmuje decyzje o przygotowaniu z Anne Carrer w roli głównej widowiska z okazji setnej rocznicy urodzin Edith Piaf. Premierowy pokaz obywa się w Nicei, w grudniu 2015 roku. W programie pojawiło się 20 najsłynniejszych utworów Piaf: La Vie en Rose, Hymne a L’Amour, La Foule, Paris, L'Accordéoniste, Milord i w finale legendarny Non, Je ne Regrette Rien. Na scenie Anne towarzyszy 4-osobowy zespół z nieodłącznym akordeonem, na którym zagrał Guy Guiliano, późniejszy życiowy partner Anne Carrere. Scenografię do spektaklu stanowiły niepublikowane zdjęcia z życia Edith Piaf. Po spektaklu, Charles Dumont, legendarny kompozytor Edith Piaf, powiedział: „To najlepszy spektakl o życiu Edith Piaf jaki do tej pory stworzono!”.

Na kanwie widowiska powstał niezwykły musical Piaf! The Show z Anne Carrere w roli Edith Piaf, która podbiła serca ponad miliona widzów na całym świecie. Spektakl wystawiono ponad 500 razy w 60ciu krajach! Po sukcesie na Broadway’u musical był grany w nowojorskiej Carnegie Hall i paryskiej Olimpii, wyprzedając się do ostatniego miejsca. Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Kultury Francji doczekał się nie tylko wydawnictwa płytowego, ale również wersji DVD. W czerwcu 2019 miała premierę w Nicei jego symfoniczna wersja z udziałem 100-osobowej orkiestry.

Polska publiczność miała okazję czterokrotnie oklaskiwać występy Anne Carrer w Piaf! The Show, który wyprzedał sale koncertowe w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu. Anne Carrer w 2016 rok gościła również z drugim musicalem Paris! The Show, w którym także wykonuje kilka utworów z repertuaru Piaf, śpiewa duety i piosenkę finałową.

Więcej na temat koncertu: www.piaf-theshow.com