Pomiń
Anthrax

Hard Rock/Metal

Anthrax - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń dla: Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:1

Więcej o Anthrax

Jeśli ktoś powie "Wielka czwórka" thrash metalu to jaka będzie odpowiedź? Oczywiście, że Metallica, Slayer, Megadeth oraz Anthrax - i o tych ostatnich słów kilka.

Anthrax to nowojorski zespół założony w 1981 roku przez gitarzystę rytmicznego Scotta Ian'a oraz basistę Dana Lilker'a. W początkowym okresie istnienia zespół doświadczył licznych zmian personalnych. Pierwszy skład zespołu uzupełniali wokalista John Connelly, perkusista Dave Weiss oraz basista Paul Kahn, który w krótkim czasie zastąpiony został przez Kenny'ego Kushner'a, zanim Lilker przejął bas i Greg Walls dołączył jako główny gitarzysta. Weiss zastąpiony został przez Grega D'Angelo, a na wokalu znalazł się Jason Rosenfeld, który ustąpił miejsca pod koniec sierpnia 1982 roku Neilowi Turbinowi. W czasie zmian kapela nagrała swoje pierwsze demo. Debiutancki występ grupy z nowym wokalistą odbył się we wrześniu tego samego roku w klubie Great Gildersleeves. Latem 1983 roku Walls opuścił szeregi zespołu, a jego miejsce początkowo zajął Bob Berry, by po chwili ustąpić Danowi Spitzowi. Mimo kolejnych zmian grupie udało się nagrać drugie demo. Materiał ten trafił do Jona Zazuli, którego niezależna wytwórnia Megaforce Records wydała wcześniej debiutancką płytę Metalliki "Kill 'Em All". Pod koniec 1983 roku Zazula zgodził się podpisać z Anthrax kontrakt nagraniowy, którego owocem stał się album "Fistful of Metal" wydany w styczniu 1984 roku.

Z powodu narastających napięć między Lilkerem, a resztą zespołu postanowiono zwolnić basistę i zastąpić go Frankiem Bello. Pod koniec trzeciego kwartału miało miejsce rozejście się kapeli z wokalistą Neilem Turbinem. W 1985 roku mikrofon Anthrax'u udostępniony został Joey'owi Belladonnie, z którym grupa nagrała drugi krążek "Spreading the Disease". Album otrzymał mnóstwo pozytywnych recenzji od krytyków muzycznych zachwyconych doskonałym brzmieniem trash metalu. Trzecia studyjna płyta "Among the Living" ukazała się w marcu 1987 roku. Pokazała ona humorystyczną, wręcz eksperymentalną stronę zespołu i zapoczątkowała liryczny trend skupiający się na filmach, komiksach i powieściach Stephena Kinga. W 1988 roku pojawił się kolejny album "State of Euphoria", a dwa lata później znacznie poważniejsze "Persistence of Time", które przewyższyło sukces poprzednika, będąc bardziej mroczniejszym i progresywnym. Pod koniec 1992 roku wokalista Joey Belladonna został zwolniony z powodu wielu różnic twórczych. Jego miejsce zajął były wokalista Armored Saint - John Bush. Po wydaniu w 1993 roku płyty "Sound of White Noise" długoletni gitarzysta Dan Spitz opuścił zespół, przez co Anthrax przez kolejne dwa lata występował jako kwartet. Po kilku zawirowaniach i zmianach wytwórni, grupa w 2003 roku wydała dziewiąty album "We've Come for You All", wychwalany przez dziennikarzy jako doskonały powrót do formy. Dziesiąty krążek wydany został dopiero w 2011 roku. "Worship Music" zadebiutował na dwunastej pozycji listy przebojów Billboard Top 200, będąc najwyższą pozycją zespołu na liście przebojów od czasu "Sound of White Noise" z 1993 roku. Rok 2016 rozpoczął się od krótkiej trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych z zespołem "Lamb of God" oraz od wydania jedenastego albumu "For All Kings". Album trafił na dziewiątą pozycję Billboard Top 200 zyskując rozgłos na całym świecie. Powstanie następnego krążka przewidziane jest na 2019 roku - czekamy z niecierpliwością!

Po więcej informacji sięgaj na:

• Oficjalna strona: https://anthrax.com/
• Twitter: https://twitter.com/anthrax
• Facebook: https://www.facebook.com/anthrax/
• Instagram: https://www.instagram.com/anthrax/

Koncert w Polsce odbędzie się 12 czerwca 2019 roku, Centrum Koncertowe A2, Wrocław.