Przejdź do głównej zawartości
  1. Strona domowa
  2. Muzyka
  3. Rock/Pop
  4. Backstreet Boys
Backstreet Boys

Rock/Pop

Backstreet Boys Bilety

0 Wyniki

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Backstreet Boys

Lata 90. - najpiękniejsze lata XX wieku. Każde dziecko opiekowało się zwierzątkiem z tamagotchi, piło oranżadę ze szklanej butelki i żuło gumę Turbo. Nastoletnie dziewczęta plotły bransoletki z muliny i wzdychały do zawieszonych w pokojach plakatów swoich idoli z boysbandów. Jednym z nich był amerykański zespół Backstreet Boys, w skład którego niezmiennie po dziś dzień wchodzą: AJ McLean, Howie Dorough, Nick Carter, Kevin Richardson oraz Brian Littrell. Historia grupy rozpoczęła się w kwietniu 1993 roku, kiedy producent muzyczny Lou Pearlman wybrał członków do nowego zespołu. Kilka miesięcy później zespół podpisał pierwszy kontrakt nagraniowy, a w czerwcu 1995 roku nagrany został pierwszy utwór "We've Got It Goin' On". Piosenka nie zawojowała amerykańskiego rynku, ale znalazła się w Top 5 list przebojów Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Francji i Holandii. Debiutancki album "Backstreet Boys" wydany został 6 maja 1996 roku. Popularność zespołu w Europie rosła z dnia na dzień. Utwór "I'll Never Break Your Heart" uzyskał w Niemczech złoty status, a cała płyta szybko okryła się tam platyną po sprzedaży pół miliona egzemplarzy. Backstreet Boys stali się jednym z najbardziej udanych debiutów na świecie, otrzymując wiele nagród, w tym Viva Comet 96' w kategorii Debiut roku. Pod koniec 1996 roku grupa rozpoczęła pracę nad drugim albumem "Backstreet's Back", który oficjalnie pojawił się 11 sierpnia 1997 roku. Dwa najbardziej udane single "Everybody (Backstreet's Back)" i "As Long As You Love Me" znacząco powiększyły oddane tłumy fanów i fanek.

Kolejny krążek zatytułowany "Millennium" wydano 18 maja 1999. Album osiągnął nr 1 na liście "Billboard 200" i w pierwszym tygodniu swojego istnienia sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy. Czwarta płyta "Black & Blue" ukazała się 21 listopada 2000 roku. Aby promować jej wydanie, zespół udał się w 100-godzinną podróż po świecie, odwiedzając Sztokholm, Tokio, Sydney, Kapsztad, Rio de Janeiro i Nowy Jork. Na krążku znalazły się przeboje, takie jak: "Shape of My Heart", "The Call" oraz "More than That". Po kilku niesnaskach w zespole, chwilowym rozstaniu, powrocie i ponad rocznym nagrywaniu, 14 czerwca 2005 roku wydany został kolejny album "Never Gone", który wręcz natychmiastowo trafił na trzecie miejsce amerykańskiej listy przebojów. 23 czerwca 2006 roku zespół ogłosił odejście Richardson'a. Dwa dni po odejściu kolegi, grupa weszła do studia, by nagrać szóstą płytę. "Unbreakable" ukazał się 30 października 2007 roku. Album otrzymał pozytywne recenzje i znalazł się na siódmym miejscu listy "Billboard 200". W maju 2011 roku grupa wyruszyła we wspólną trasę koncertową z "New Kids on the Block", tworząc wspólnie zespół "NKOTBSB".

29 kwietnia 2012 roku podczas jednego z koncertów grupa oficjalnie poinformowała o powrocie dawnego kolegi. Pierwszy singiel z wokalem Richardson'a po jego powrocie pojawił się 5 listopada tego samego roku. Była to piosenka świąteczna zatytułowana "It's Christmas Time Again". 20 kwietnia 2013 roku Backstreet Boys świętowali 20-lecie działalności. Dwa dni później otrzymali swoją gwiazdę na Aleji Gwiazd w Los Angeles. 14 maja 2018 roku zespół ogłosił swój nowy singiel "Don't Go Breaking My Heart", wydany trzy dni później, jako singiel wiodący z ich nowego - dziewiątego z kolei - albumu "DNA". 9 listopada pojawił się drugi singiel "Chances", a wraz z końcem stycznia 2019 światło dziennie ujrzał trzeci utwór "No Place". Trasa koncertowa "DNA World Tour", wspierająca najnowszy album, rozpocznie się już w maju 2019 roku.

Śledź swoich idoli na stronach:

• Oficjalna strona: https://www.backstreetboys.com/
• Twitter: https://twitter.com/backstreetboys
• Facebook: https://www.facebook.com/backstreetboys/
• Instagram: https://www.instagram.com/backstreetboys/

Koncert w Polsce odbędzie się 24 czerwca 2019 roku, COS Torwar, Warszawa.