Pomiń

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Blitzkrieg

Początkowy skład zespołu to: Tomasz Bryczek - perkusja, Piotr Czyszanowski - bass i Tomasz „Mechu” Wojciechowski - gitara. Artyści określali swoją propozycję jako „heavy new wave”, a ich ambicją było stworzenie niepowtarzalnego brzmienia. Blitzkrieg wystąpił trzykrotnie w Jarocinie oraz kilku innych krajowych festiwalach. Po zmianach personalnych do grupy dołączyli: Paweł Bulski - bas i Tomasz Tybulczuk - klawisze. W tym właśnie składzie w 1991 r. nagrano ich jedyną płytę "Holy War" wydaną przez wytwórnię Asta rok później.
Wydawało się, że Blitzkrieg uniknie personalnych i innych turbulencji. Skład z koncertu na koncert grał coraz lepiej. Muzycy, poza tym, że razem grali, wydawali się również dobrymi przyjaciółmi. Do zespołu dołączyły chórzystki i zarazem skrzypaczki: Kama Sowińska i Ewa Śrudkowska.
Jedyna płyta grupy „Holy War” została zrealizowana w „garażowym” studiu przy ulicy Wołodyjowskiego w Warszawie. Część nagrań pochodzi z sesji zarejestrowanej w studiu Andrzeja Puczyńskiego w Izabelinie. Album nabrał kolekcjonerskiej wartości po latach. Świadczą o tym liczne internetowe posty i imponujące ceny nielicznych dostępnych na wtórnym rynku egzemplarzy.
Grupa przestała istnieć pod koniec 1991 r., lecz muzycy kontynuowali kariery w formacjach: Jezabel Jazz i Closterkeller.
Latem 2019 zespół znów zaczął grać!