Pomiń
Devin Townsend

Rock/Pop

Devin Townsend - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń dla: Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:1

Więcej o Devin Townsend

Devin Garrett Townsend jest kanadyjskim wokalistą, multiinstrumentalistą, autorem tekstów i producentem muzycznym. Już w wieku 5 lat zaczął pobrzękiwać na banjo, a kilka lat później rozpoczął granie na gitarze. Jako nastolatek zaprzyjaźnił się z Brianem "Beav" Waddell'em, z którym w późniejszym czasie tworzył "The Devin Townsend Band" i "Devin Townsend Project". W wieku 19 lat założył grupę "Grey Skies", a w międzyczasie dołączył do "Caustic Thought" zastępując Jed'a Simon'a na gitarze i grając u boku basisty Byron'a Stroud'a. Townsend pierwsze nagrane demo zatytułowane "Noisescapes" rozesłał do kilku wytwórni muzycznych, z których odezwała się "Relativity Records" i zaproponowała podpisanie kontraktu. Wkrótce potem wytwórnia przedstawiła Townsenda muzykowi Stevemu Vai, który będąc pod wielkim wrażeniem talentu Devina zaproponował mu rolę głównego wokalisty na swojej nowej płycie "Sex and Religion". Po nagraniu płyty muzycy wybrali się w światową trasę koncertową promującą tenże album. Niestety "Relativity Records" wycofało się z kontraktu płytowego, co spowodowało u Townsenda duże zniechęcenie do przemysłu muzycznego.

W 1994 roku muzyk otrzymał propozycję kontraktową od "Century Media Records" na nagranie kilku albumów. Artysta zgodził się na wydanie pięciu albumów, lecz nie sygnował ich swoim nazwiskiem z uwagi na wcześniejszą współpracę z Vai. Jako "Strapping Young Lad" wyprodukował i wykonał prawie wszystkie partie instrumentowe na debiutanckim albumie "Heavy as a Really Heavy Thing" wydanym w kwietniu 1995 roku. Muzyk swoją pierwszą płytę, podpisaną nazwiskiem Townsend, "Punky Brüster – Cooked on Phonics", znaną również pod inną nazwą - "Cooked on Phonics" - wydał 19 marca 1996 roku przy udziale swojej własnej wytwórni "HevyDevy Records". Wraz z początkiem 1997 roku wokalista postanowił utworzyć stały skład dla "Strapping Young Lad", aby nagrać kolejny album "City". W skład zespołu weszli: perkusista Gene Hoglan, gitarzysta Jed Simon oraz basista Byron Stroud. Idąc za ciosem, w lutym 1997 roku, ukazał się drugi studyjny album Townsenda "Ocean Machine: Biomech", będący mieszanką hard rocka, ambientu i rocka progresywnego. Rok 1998 zaowocował wydaniem dwóch solowych krążków ("Christeen + 4 demos", "Infinity") oraz jednego zespołowego "No Sleep till Bedtime - Live". Po pięcioletniej przerwie "Strapping Young Lad" wydało kolejną płytę "SYL", która była odpowiedzią na ataki terrorystyczne z 11 września 2001 roku. W międzyczasie Townsend założył nowy zespół "The Devin Townsend Band" składający się z Briana "Beav" Waddella na gitarze, Mike'a Young'a na basie, Ryan'a Van Poederooyen'a na perkusji oraz Dave'a Young'a na klawiszach. Pierwszy album nowego zespołu trafił do oficjalnej sprzedaży w marcu 2003 roku.

"Strapping Young Lad" swój czwarty krążek wydał w marcu 2005 roku. Album ten sprzedał się w prawie czterech tysiącach egzemplarzy w pierwszym tygodniu po premierze oraz pojawił się na kilku listach przebojów. Albumy "Synchestra" oraz "The New Black" wydane w 2006 roku stały się ostatnimi albumami przed rozwiązaniem obu kapel. Po dwóch latach przerwy Townsend rozpoczął prace nad serią czterech albumów pod nazwą "Devin Townsend Project", na każdym przedstawiając zupełnie inne style muzyczne: "Ki" (maj 2009), "Addicted" (listopad 2009), "Deconstruction" oraz "Ghost" (oba czerwiec 2011). Mimo, że "Devin Townsend Project" był pierwotnie czteroalbumową serią to muzyk postanowił kontynuować prace pod tym pseudonimem i 18 września 2012 roku wydał piąty krążek - "Epicloud". Doskonała wena artysty doprowadziła do powstania kolejnych płyt w 2014 roku: "Casualties of Cool" oraz "Z2". Wraz z końcem pierwszego kwartału 2019 roku ukazała się kolejna i z pewnością nie ostatnia płyta tego genialnego muzyka - "Empath".

Więcej informacji znajdziesz tu:

• Oficjalna strona: https://www.hevydevy.com/
• Twitter: https://twitter.com/dvntownsend
• Facebook: https://www.facebook.com/dvntownsend
• Instagram: https://www.instagram.com/dvntownsend/