Pomiń
Dido

Rock/Pop

Dido - Bilety

7 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:2

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:5
Wczytano 7 z 7 wydarzeń

Więcej o Dido

Pod koniec lat 90. zyskała międzynarodową popularność debiutanckim albumem "No Angel" i zawartymi w nim utworami "Here with Me" oraz "Thank You", którego werset wykorzystany został w piosence Eminema "Stan". Dido, bo o nią właśnie chodzi, to angielska piosenkarka i autorka tekstów, która pomimo niewielkiej aktywności scenicznej nie pozwala o sobie zapomnieć.

W 1995 roku Dido rozpoczęła nagrywanie dziesięciu utworów demo, które zebrane zostały w jedno wydanie zatytułowane "Odds & Ends" i przesłane do kierownictwa grupy Nettwerk. Wkrótce po tym ta niewielka kolekcja ujrzała światło dzienne i stała się wabikiem dla dużych wytwórni. Talent artystki zwrócił uwagę Petera Edge'a pracującego dla Arista Records, który pod koniec 1996 roku podpisał z nią kontrakt i wynegocjował z niezależną wytwórnią jej brata - Cheeky Records - umowę o współpracy. Debiutancki album Dido "No Angel" wydany został 1 czerwca 1999 roku w Stanach Zjednoczonych, a niecałe dwa lata później wydano ją na całym świecie. Utwór "Here with Me" zdobył ogromną popularność po tym, jak pojawił się na ścieżce dźwiękowej serialu telewizyjnego "Roswell: W kręgu tajemnic". W późniejszym czasie singiel ten wykorzystany został także w brytyjskiej komedii romantycznej "To właśnie miłość".

Amerykański raper Eminem przedstawił Dido swojej rodzimej publiczności w 2000 roku, kiedy to otrzymał od artystki zgodę na wykorzystanie pierwszego wersetu z piosenki "Thank You" do jednego ze swoich hitów pod tytułem "Stan". Dido pojawiła się również w teledysku jako ciężarna dziewczyna tytułowego bohatera. "No Angel" stał się najlepiej sprzedającym się na świecie albumem w 2001 roku, debiutując i powracając wielokrotnie w ciągu roku na pierwsze miejsce oficjalnej listy brytyjskich albumów. W 2003 roku przyszedł czas na wydanie drugiego studyjnego albumu "Life for Rent". Poprzedzony przebojowym utworem "White Flag", album sprzedał się w pierwszym dniu w Wielkiej Brytanii w ilości ponad 152 000 egzemplarzy, dochodząc w pierwszym tygodniu sprzedażowym do ilości 400 000 sztuk. Trzeci krążek "Safe Trip Home" trafił do sprzedaży 17 października 2008 roku. Znalazły się na nim utwory, takie jak "Don't Believe in Love", "Quiet Times" czy "Look No Further". Wkrótce po wydaniu "Safe Trip Home" artystka wróciła do studia, aby rozpocząć nagrywanie nowego materiału na swoją czwartą płytę. We wrześniu 2010 roku wydano oficjalnie singiel "Everything to Lose", który pięć miesięcy wcześniej ukazał się jako soundtrack w serialu "Seks w wielkim mieście 2". W styczniu 2011 Dido wydała utwór "If I Rise", napisany na potrzeby filmu "127 godzin". Czwarty album wokalistki "Girl Who Got Away" został wydany przez Sony Music Entertainment 4 marca 2013 roku. Na kolejną płytę fani musieli czekać aż sześć długich lat, ale warto było, ponieważ "Still on My Mind" zawierający elektro-folkowe single przykuwa uwagę już od ich pierwszych nut.

Więcej informacji:

• Oficjalna strona: https://www.didomusic.com/
• Twitter: https://twitter.com/didoofficial
• Facebook: https://www.facebook.com/dido
• Instagram: https://www.instagram.com/dido/