Pomiń
Disturbed

Hard Rock/Metal

Disturbed - Bilety

4 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń dla: Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:4

Więcej o Disturbed

Jak brzmi dźwięk ciszy? Na to pytanie z pewnością zna odpowiedź amerykański zespół Disturbed, którego wokalista wykonał najlepszy cover duetu Simon & Garfunkel - "The Sound of Silence". Zanim David Draiman dołączył do zespołu Disturbed w 1996 roku, perkusista Mike Wengren oraz basista Steve "Fuzz" Kmak tworzyli grupę "Brawl", której wokalistą był Erich Awalt, a basistą Brandon Harrison, który w krótkim czasie został zastąpiony przez Dana Donegan. Awalt opuścił zespół krótko po nagraniu pierwszej taśmy demo. Potrzeba posiadania wokalisty zmusiła pozostałych członków grupy do umieszczenia ogłoszenia w lokalnym wydawnictwie muzycznym o naborze do kapeli. Gdy tylko Draiman wydobył z siebie pierwsze dźwięki, wiadomo było, że grupa musi posiadać takiego wokalistę. Po dołączeniu nowego członka zespół zmienił nazwę i rozpoczął prace nad pierwszymi demami. Muzycy nagrali dwie taśmy, które zawierały w sobie po trzy single. Na pierwszej taśmie znalazły się utwory, takie jak: "The Game", "Down with the Sickness" oraz "Meaning of Life", na drugiej zaś "Want", "Stupify" i "Droppin' Plates".

Zespół podpisał kontrakt z wytwórnią "Giant Records", po czym w 2000 roku wydał swój debiutancki album "The Sickness", otwierający drzwi do dalszej kariery. Już 17 września 2002 roku pojawiła się druga płyta zatytułowana "Believe", która w krótkim czasie znalazła się na szczycie listy "Billboard 200". W 2003 roku zespół wziął udział w corocznej trasie koncertowej "Ozzfest", rozpoczynając tym samym swoją własną trasę "Music as a Weapon II". Po jej zakończeniu szeregi zespołu opuścił Steve Kmak, a jego miejsce zajął John Moyer. Trzeci album "Ten Thousand Fists" ukazał się 20 września 2005 roku. Krążek zadebiutował jako numer jeden na liście "Billboard 200" i osiągnął 5 stycznia 2006 roku w Stanach Zjednoczonych platynowy certyfikat. Pół roku później zespół wziął udział w kolejnej odsłonie "Ozzfest" występując m.in. z "System of a Down", "Lacuna Coil", "DragonForce", "Avenged Sevenfold" oraz "Hatebreed".

W lipcu 2007 ukazał się singiel "This Moment", który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Transformers". Prace nad kolejnym albumem "Indestructible" rozpoczęły się pod koniec 2007 roku, a jego wydanie miało miejsce 3 czerwca 2008. Na płycie znalazły się single, takie jak: "Inside the Fire", "Perfect Insanity" czy tytułowe "Indestructible". Piosenka "Inside the Fire" otrzymała nominację do nagrody Grammy Award 2009 w kategorii "Najlepsze Wykonanie Hard Rock". Piąty krążek zatytułowany "Asylum" wydano 30 sierpnia 2010 roku. Był to czwarty z kolei album, który znalazł się na pierwszym miejscu listy "Billboard 200". W lipcu 2011 roku zespół potwierdził chwilowe zawieszenie działalności. W tym czasie muzycy postanowili zaangażować się w inne projekty - John Moyer w 2012 roku dołączył jako basista do grupy "Adrenaline Mob", by po dwóch latach założyć zespół "Art of Anarchy"; David Draiman również w 2012 roku założył kapelę "Device", grającą industrialny metal; Dan Donegan oraz Mike Wengren w 2013 roku dołączyli do zespołu "Fight or Flight".

20 czerwca 2015 roku na oficjalnej stronie internetowej zespołu, a także na oficjalnym profilu facebook’owym pojawiły się pierwsze informacje o powrocie. Trzy dni później Disturbed oficjalnie ogłosił koniec przerwy i nadejście nowego albumu o tytule "Immortalized". Album ten wydany został 21 sierpnia 2015 roku. Zawierał w sobie m.in. piosenkę "The Vengeful One", "The Light" oraz wspomniany wcześniej cover "The Sound of Silence", który podbił serca milionów słuchaczy na całym świecie. Wraz z początkiem stycznia 2018 roku zespół ogłosił w mediach społecznościowych, że rozpoczął pracę nad kolejnym krążkiem. Płyta "Evolution" ujrzała światło dzienne 19 października, a w ramach jej wsparcia zaplanowana została trasa koncertowa "Evolution Tour" rozpoczynająca się w kwietniu 2019.

Informacje na temat Disturbed znajdziesz też tutaj:

• Oficjalna strona: http://www.disturbed1.com/
• Twitter: https://twitter.com/disturbed
• Facebook: https://www.facebook.com/Disturbed/
• Instagram: https://www.instagram.com/disturbed
• Youtube: https://www.youtube.com/user/DisturbedTV