Nie znaleziono wydarzeń

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Editors

Poszukując informacji o brytyjskich zespołach rockowych należy dłużej zatrzymać się na literce "E". Naszą uwagę powinien przykuć zespół Editors założony w 2002 roku, który lubuje się w gatunku indie rock. Ich muzyka to fuzja intensywnych gitarowych brzmień z harmonią nadawaną przez częste użycie pianina. Sam wokal sprawia, iż na ciele pojawia się gęsia skórka, a wielu krytyków porównuje Editors do zespołów, takich jak Joy Division czy Interpol. Grupę reprezentuje obecnie Tom Smith (główny wokal/gitara/pianino), Russell Leetch (gitara basowa/syntetyzator/wokal podkładowy), Ed Lay (perkusja/wokal podkładowy), Justin Lockey (gitara prowadząca) oraz Elliott Williams (keyboard/syntetyzator/gitara/wokal podkładowy).

Formacja spotkała się w 2002 roku podczas studiów na kierunku Technologia Muzyczna Uniwersytetu Staffordshire. Początkowo znani byli jako "Pilot", ale z uwagi na to, iż taką samą nazwę miała już szkocka grupa popowa z lat 70. to przemianowali się na "The Pride". Zespół stworzył dwa utwory ("Come Share the View", "Forest Fire") i udostępnił je na stronie internetowej BBC Radio 1's OneMusic Unsigned, dzięki czemu ich twórczość wpadła w ucho pierwszym fanom. W tym samym czasie kapela musiała pożegnać się z perkusistą Geraint'em Owen'em, gdyż on sam koncentrował się na grze w innym zespole. Jego miejsce zajął Ed Lay, a nazwa grupy zmieniła się na "Snowfield". W 2004 zespół przesłał do kilku brytyjskich wytwórni demo z utworem "Bullets", dzięki czemu w październiku tego samego roku podpisali kontrakt z niezależną wytwórnią płytową Kitchenware Records. Po podpisaniu kontraktu zespół zmienił nazwę na obecnie stosowaną - "Editors".

24 stycznia 2005 roku wydany został debiutancki singiel "Bullets", zaś kilka miesięcy później pojawiły sie hity, takie jak "Munich" czy "Blood" z pierwszego albumu "The Back Room", którego premiera odbyła się 25 lipca. Na fali sukcesu Editors nagrał swój drugi album "An End Has a Start" wydany 25 czerwca 2007 roku, który wręcz natychmiastowo trafił na pierwszą pozycję brytyjskich list przebojów, sprzedając się w pierwszym tygodniu w prawie 60 tysiącach egzemplarzy. Przez pierwsze dwa miesiące 2008 roku zespół zagrał 30 koncertów podczas trasy po Ameryce i Kanadzie. Kolejny krążek noszący tytuł "In This Light and on This Evening" wydano 12 października 2009. Znalazły się na nim m.in.: "Papillon", "You Don't Know Love" oraz "Last Day". Pod koniec listopada 2010 roku, na oficjalnej stronie internetowej zespołu, pojawiła się informacja o przygotowywaniach do nagrania czwartego albumu. Z początkiem drugiego kwartału 2012 roku z szeregów zespołu wystąpił Chris Urbanowicz, a jego miejsce zajęli Justin Lockey i Elliott Williams. W maju 2013 roku ujawniono nazwę nowego krążka ("The Weight of Your Love"), którego pierwszy singiel - skoczny "A Ton of Love" - zyskał kolejnych fanów, powiększając tym samym już i tak spore grono słuchaczy.
15 lipca 2015 roku, za pośrednictwem Facebooka, zespół rozpowszechnił informację na temat kolejnej studyjnej płyty "In Dream", na której znalazł się singiel "The Law" zaśpiewany w duecie z Rachel Goswell. W celu spopularyzowania nowego albumu grupa udała się w 42-dniową trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europie. 9 marca 2018 roku Editors zaprezentowało swój szósty album "Violence", który został zapowiedziany przez utwory "Magazine" i "Hallelujah (So Low)". Jeszcze w tym roku nasze uszy będą rozbrzmiewać ekscytującymi kawałkami, jakie zaprezentuje nam kapela.

Więcej informacji o zespole znajdziesz tu:
• Oficjalna strona: https://www.editors-official.com/
• Twitter: https://twitter.com/editorsofficial
• Facebook: https://web.facebook.com/editorsmusic
• Instagram: https://www.instagram.com/editorsofficial

Koncerty w Polsce odbędą się:
• 24 listopada 2018 roku, Hala nr 2 MTP, Poznań
• 25 listopada 2018 roku, COS Torwar, Warszawa