Pomiń

Muzyka świata

Eklektik Session

Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej

W tym roku jeden z gigantów afrobeatu DELE SOSIMI wraz z dyrektorem artystycznym Eklektik Session – Radkiem „Bond” Bednarzem – stworzą niepowtarzalny projekt Eklektik Afrobeat Orchestra z udziałem gości tegorocznego festiwalu oraz lokalnych muzyków.

Dele Sosimi jest jednym z najaktywniejszych twórców afrobeatowych na świecie. Jego kariera rozpoczęła się latach 70–tych, gdy dołączył do zespołu Feli Kuti, najwybitniejszego nigeryjskiego multiinstrumentalisty. W latach 1979–1986 występował z formacją Egypt 80, a następnie, aż do roku 1994, współpracował z synem pioniera, Femi Kuti. W obu zespołach był dyrektorem muzycznym i klawiszowcem. Rodowód Delego w roli jednego z prekursorów afrobeatu jest niepodważalny.

Muzyka Dele Sosimi to połączenie złożonych, bardzo tanecznych, funkowych rytmów nigeryjskiej muzyki tradycyjnej (highlife) i afrykańskiej perkusji stanowiącej podstawę dla zabarwionej jazzem sekcji dętej, solówek innych instrumentów czy rytmicznego śpiewu. Dele Sosimi słynie z pełnych energii interakcji z publicznością i szerzenia „afrobeatowej ewangelii".

Wartości moralne, poczucie zaangażowania, dyscyplina instrumentalna oraz miłość do muzyki są wpisane w jego DNA, dlatego talent Dele Sosimi został wielokrotnie doceniony na całym świecie. Na finał wrocławskiego Eklektik Session, podkreślając wspomniane wyżej wartości – Dele wraz z dyrektorem artystycznym festiwalu Radkiem Bondem Bednarzem – stworzą niepowtarzalny projekt Eklektik Afrobeat Orchestra, zapraszając gości tegorocznego festiwalu oraz lokalnych muzyków. 

Eklektik Afrobeat Orchestra

✖ Dele Sosimi - klawisze, wokal
✖ Ekow Alabi - bębny, wokal
✖ José Manuel Albán Juárez - instr. perkusyjne
✖ Matylda Gerber – tenor sax
✖ Marcin Wołowiec - puzon
✖ Michał Podżus - trąbka
✖ Karol Gola - bari sax
✖ Mateusz Słowiński - gitara
✖ Bond - bass 

dźwięk: Roli Mosimann
koncept: Radek Bond Bednarz

Aktualności bieżące: www.eklektiksession.com

Ilość wejściówek jest limitowana! www.powsinoga.com/regulamin