Pomiń
European Jamboree

Inne - Rodzinne

European Jamboree - Bilety

8 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:8
Wczytano 8 z 8 wydarzeń

Więcej o European Jamboree

Z uwagi na panującą na świecie sytuację związaną z pandemią COVID-10, Europejskie Jamboree zostało przełożone ma przyszły rok. Wkrótce więcej informacji.

Europejskie Jamboree 2020

Europejskie Jamboree to międzynarodowe wydarzenie edukacyjne dla młodzieży w wieku 14-18 lat, które w 2020 roku gości Miasto Gdańsk. Organizowane jest przez Związek Harcerstwa Polskiego oraz WOSM (Światową Organizację Ruchu Skautowego) i WAGGGS ( Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek). Weźmie w nim udział ok. 21 000 młodych osób z kilkudziesięciu krajów Europy i nie tylko.

Zapraszamy do odwiedzin wyjątkowego, tymczasowego „miasta w mieście”. Harcerze przygotowali na Wyspie Sobieszewskiej miasteczko zlotowe, w którym przez 10 dni odbywa się międzynarodowa olimpiada edukacyjna – wydarzenie łączące kultury i narody, wyznaczające uczestnikom i uczestniczkom jeden cel – działanie na rzecz planety.

Czas między 29 lipca a 5 sierpnia to wyjątkowa okazja do odwiedzenia tętniącego życiem, rozbrzmiewającego kilkudziesięcioma językami miejsca. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Gdańsku, odbędzie się Europejskie Jamboree. Wchodząc na teren wydarzenia zobaczymy aleję flag wszystkich państw uczestniczących w zlocie, morze namiotów rozciągających się po horyzont, tymczasową architekturę nawiązującą do portowego miasta zbudowaną przez skautów… Zapraszamy do poczucia ducha wspólnoty i braterstwa razem z uczestnikami i uczestniczkami Europejskiego Jamboree 2020!

Celem jamboree jest uświadomienie młodym skautom i skautkom, że to właśnie w nich drzemie potencjał, żeby zmieniać świat i dać przykład aktywności w lokalnych społecznościach. W szczególności, w aktywności na rzecz środowiska i działań promujących ekologiczne zachowania i zrównoważony rozwój. W myśl słów Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu, „Starajcie się zostawić świat, choć trochę lepszym niż go zastaliście”.