Pomiń
Festiwal Popkultury Confiction

Konferencje

Festiwal Popkultury Confiction - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Festiwal Popkultury Confiction

Wyobraź to sobie… autorzy książek, scenarzyści filmowi, Mistrzowie Gry, wydawcy gier planszowych, dziennikarze i przede wszystkim Wy – fani. Wszyscy zgromadzeni w jednym miejscu, aby wspólnie bawić się, poznawać nowe seriale, gry i książki. Podczas Confiction zaprezentujemy Wam twórców popkultury w taki sposób, abyście mogli bezpośrednio do nich dotrzeć, zapytać o co tylko chcecie!

Na Confiction zagracie w gry planszowe – wyjaśnimy Wam te najciekawsze – i gry fabularne – ze swoimi przyjaciółmi lub polecanymi Mistrzami Gry – a także w gry na urządzeniach mobilnych – szykujemy dla Was specjalną strefę w tym temacie!

Najmłodszych fanów zaprosimy do Strefy Dziecięcej, gdzie wezmą udział w warsztatach, poznają autorów i ilustratorów oraz ich prace.

Na Confiction zagłębicie się w ogromny świat sieci połączeń między literaturą, komiksem i kinematografią – posłuchacie zarówno aktorów, jak i scenarzystów, pisarzy i rysowników.

Wszystkich tych, którzy tęsknie spoglądają na kraje dalekiego wschodu zapewniamy, że i dla nich szykujemy wyjątkowe atrakcje!

Nie zabraknie również wystaw, figur i modeli, dzięki którym będziecie mogli z bliska przyjrzeć się fantastycznym postaciom czy oryginalnym arcydziełom.

Goście:
* Aleksandra Zielińska
* Wit Szostak
* Piotr Rogoża
* Robert Ziębiński
* Michał Rzecznik
* Piotr Domalewski
* Tomasz Pindel
* Monika "Zbój" Laprus-Wierzejska
* Jakub "Dem" Dębski
* Szłapa
* Aleksandra Motyka
* Unka Odya
* Joshua Long


Atrakcje
Wystawa Braci Kulesza
Wyjątkowa ekspozycja własnoręcznie wykonanych modeli z Uniwersum Star Wars. Adam i Marek Kulesza razem z Bernardem Szukielem tworzą swoje prace z prostych surowców i materiałów, które dzięki skali i szczegółowości są jedyne w swoim rodzaju. Kolekcję powiększali o kolejne eksponaty przez ponad 20 lat, tworząc modele unikatowe na skale europejską. Twórcy wystawy są laureatami licznych nagród i prezentują swoje dzieła miłośnikom popkultury na konwentach i eventach na całym świecie. Będzie można ich spotkać już w sierpniu na krakowskim Confiction!

Piwo kremowe
Znudzeni mugolskim piwem? Na Confiction będziecie mieli niepowtarzalną okazję spróbowania piwa kremowego rodem z Hogsmeade! Ulubiony trunek uczniów Hogwartu wprawi Was w dobry humor i sprawi, że poczujecie się jak prawdziwi czarodzieje. Kto wie, może podczas degustacji spotkacie Harrego, Hermionę lub Rona… Już 16, 17 i 18 sierpnia przygotujcie swoją Mapę Huncwotów i szukajcie stoiska z magicznym piwem kremowym.

Cosplay.
Jesteś stałym bywalcem konwentów, a może to Twój pierwszy raz? Jedno jest pewne, musisz wziąć udział w naszym cosplayowym konkursie. Przedstaw nam swojego bohatera i odwzoruj postać jak najdokładniej. No dobra, nie musi być aż tak dokładnie, nie musisz też być profesjonalnym aktorem, dla nas liczy się kreatywna głowa i dobra zabawa. Niech twój fantastyczny bohater na chwilę stanie się częścią Confiction.

Warsztaty robienia różdżek
Już nie musicie jechać na Pokątną do sklepu Ollivanderów – podczas Confiction nauczycie się tworzyć prawdziwe różdżki. Materiały, z których je stworzycie wybiorą Was same, w końcu to one decydują, kto zostanie ich właścicielem! Najważniejszy przedmiot czarodzieja wykonacie z różnych materiałów – jak myślicie, będzie to różdżka z włosa ogona jednorożca czy może włókno ze smoczego serca?

Smurfy
Dzięki Przedstawicielstwu Generalnemu Walonii-Brukseli w Polsce jedną z atrakcji Confiction będzie wystawa o Smerfach, przygotowana z okazji niedawnej 60 rocznicy debiutu niebieskich skrzatów na łamach komiksu. Zapraszamy miłośników Smerfów w każdym wieku, chcących lepiej poznać ich historię i twórców.

Wystawa zrealizowana przez Wallonia-Brussels International we współpracy z IMPS The Smurfs Brussels. Opracowanie graficzne polskiej wersji językowej przygotowało Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Dawne Komputery i Gry
Lubicie gry sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat? Dzięki współpracy z fundacją Dawne Komputery i Gry będziecie mogli zagrać w klasyki elektronicznej rozrywki. Pośród kilkudziesięciu stanowisk znajdą się m.in. Commodore 64 (International Karate, Boulder Dash, Pac man), Amiga 500 (Lotus, Franko, Sensible Soccer, Cannon Fodder), NES (Super Mario, Excitebike, Duck Tales, Tetris), SNES (Smerfy, Donkey Kong Country, Fifa 96), Nintendo 64 (Super Mario 64, Tetrisphere, Mario Kart 64, Mario Tennis), Atari 2600 (Space Invaders, Pac man, Tank, Haunted House) oraz komputery klasy PC z win 98 spięte w sieć (Duke Nukem 3d, Dyna Blaster).

Sprzęt dobrano przekrojowo tak, by pokazać ewolucję gier, komputerów i konsol począwszy od końca lat 70-tych, aż po początek XXI wieku. Cała strefa oczywiście będzie w pełni interaktywna - na każdej z maszyn będzie można pograć. Oczywiście za ekrany posłużą klasyczne telewizory kineskopowe. Do zobaczenia!

Kobito Rakugo
Troje pasjonatów japońskiego teatru jednego aktora – Rakugo, którzy za cel obrali sobie propagowanie tej formy sztuki. Występowali już na wielu konwentach, zawsze tłumnie przyciągając widownie. Na Confiction przygotują dla Was prelekcje, warsztaty i najważniejsze – występ. Jeśli kiedykolwiek oglądaliście „Shouwa Genroku Rakugo Shinhuu” i chcielibyście zobaczyć Rakugo na żywo – to coś dla Was. A może nigdy nie słyszeliście o tej formie sztuki? Nic straconego! Najwyższy czas aby ją poznać. Bo warto!


Ekipa Dźwięcznego Woksela (EDW) feat. Idolki.pl
W odległej, tokijskiej Akihabarze znaleźć można moc automatów do gier, które potrafią, do granic możliwości, wykorzystać koordynację wzroku, słuchu i ruchu jednocześnie!
Doświadczcie tego na Festiwalu Confiction, dzięki grupie zapaleńców, którzy przywiozą ze sobą repliki maszyn i zadbają o to, by zarówno nowicjusz, jak i wprawiony gracz, bawili się świetnie!
W strefie gier muzycznych znajdziecie też porty popularnych gier typu "gatcha" oraz specjalnie przygotowane miejsce do zdjęć.


Wydawnictwo Animagia.pl
Festiwal Confiction odwiedzi szef polskiego wydawnictwa anime, Tomasz "Owoc" Lewoc. To entuzjasta pełen pasji, o potężnej wiedzy, znany w społeczności fanowskiej jako porządnie przygotowany prelegent.
Razem z Wami przeanalizuje obraz rynku wydawniczego w kraju i przekopie się przez świeże, wydawane w Japonii serie, zarówno hity, jak i te mniej doceniane. A jak go poprosicie, na pewno opowie więcej