Pomiń
Festiwal Uwolnić Muzykę

Alternative/Indie Rock

Festiwal Uwolnić Muzykę - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Festiwal Uwolnić Muzykę

Historia Festiwalu „Uwolnić Muzykę” rozpoczyna się z początkiem 2012 roku. Wtedy zaistniała idea organizacji imprezy promującej zespoły których nigdy nie usłyszymy w mainstreamowych rozgłośniach. Można do nich trafić , tylko przekopując się przez odmęty Internetu. Organizatorzy festiwalu postawili na mocne rockowo - metalowe brzmienia, zapraszając znane zespoły, oraz dając szansę do zaprezentowania się młodym mniej znanym kapelom.

Już na samym początku organizatorzy postanowili stworzyć kameralny, ale klimatyczny festiwal, gdzie najważniejszym jest interakcja muzyki i publiczności. Dlatego atmosfera swobody, kontakt bezpośredni publiczności z artystami wyróżnia Festiwal „Uwolnić Muzykę” z pośród innych festiwali. Celowym zabiegiem była rezygnacja z bacstage i stworzenia ogólnodostępnego miejsca dla wykonawców i publiczności. Drugim elementem jest prawie niewidoczna praca służb ochrony co daje wyjątkową swobodną atmosferę podczas koncertów. Bezpłatne pole namiotowe dopełnia uczucie wolności.

Wyjątkowa oprawa graficzna jest samodzielnym artystycznym wydarzeniem. Plakaty, bilety, identyfikatory wznoszą się na najwyższy poziom sztuki graficznej. Przez te osiem lat FUM nabrał charakteru tak pod względem artystycznym jak również organizacyjnym, skupił wokół wydarzenia stałą grupę publiczności nastawioną na poszukiwanie nowych kierunków w muzyce metalowej. Wydawana jest również festiwalowa płyta, która dostępna jest od pierwszej minuty wydarzenia , stając się po festiwalu elementem przywołującym wspomnienia. Co roku przygotowana jest oryginalna i niepowtarzalna festiwalowa koszulka, oraz gadżety związane z festiwalem (kubki, breloczki i inne). Hitem jest oczywiście ręcznie robiona maskotka festiwalowa zwana „Małym Mirusiem”.

IX edycja Festiwalu "Uwolnić Muzykę" odbędzie się w dniach 17-19.07.2020. Będzie to pierwszy raz trzy dniowy festiwal. Trzy aktowy spektakl zakończony zaskakującym finałem. Różnorodność gatunków, zadowoli najbardziej wymagających miłośników muzyki. Bezpłatne pole namiotowe, festiwalowy merch z kultową maskotką festiwalu "Małym Mirusiem" dopełnią wyjątkową atmosferę wydarzenia. Dziewiąta edycja przyniesie kolejną dawkę dobrej i bardzo dobrej muzyki. Organizatorem i producentem Festiwalu jest firma DeDeTe Novus Ordo Seclorum Mirosław Chołda.