Pomiń
Fink

Folk/Country

Fink - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Fink

Finian Paul Greenall znany pod pseudonimem Fink to niezwykle utalentowany artysta. Jako wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent i DJ podbił serca słuchaczy na całym świecie.

Dorastanie w muzykalnej rodzinie przyczyniło się do rozwijania zainteresowań w tym właśnie kierunku. Będąc nastolatkiem pasjonował się muzyką eklektyczną, czerpiąc inspiracje od zespołów The Cure, The Smiths czy The Orb, a także od muzyki afrykańskiej i japońskiego hardcore'u. Podczas studiów na Uniwersytecie w Leeds odkrył muzykę elektryczną i dance, które zainspirowały go do zostania DJ'em. Od początku lat 90. do 2000 roku Greenall pracował w przemyśle muzycznym dla różnych londyńskich wytwórni, w tym dla Virgin's Source, Def Jam oraz Sony. Jednocześnie prowadził karierę muzyczną remiksując i produkując muzykę dla wielu artystów. Poważna kariera nagraniowa rozpoczęła się w 1997 roku od wydania debiutanckiego singla "Fink Funk", po którym w 2000 roku ukazał się pierwszy studyjny album zatytułowany "Fresh Produce". W kolejnych latach wokalista porzucił muzykę taneczną i skupił się na tworzeniu w klimacie bardziej tradycyjnych brzmień. Efektem tej zmiany był album "Biscuits for Breakfast" wydany 24 kwietnia 2006 roku we współpracy z Guy’em Whittakerem i Timem Thorntonem.

Podczas długiej europejsko-amerykańskiej trasy koncertowej promującej "Biscuits for Breakfast" Fink rozpoczął pisanie materiału na nową płytę. "Distance and Time" ujrzała światło dzienne 1 października 2007 roku, a promowana była m.in. przez utwory "This Is the Thing", "Little Blue Mailbox" oraz "If Only". Dwa lata później wydany został krążek "Sort of Revolution". Podczas trasy koncertowej Greenall poznał Professora Greena, z którym postanowił nawiązać współpracę przy jego debiutanckim albumie "Alive Till I’m Dead" z 2010 roku. W październiku 2011 roku Fink poproszony został przez holenderską orkiestrę The Royal Concertgebouw Orchestra o wspólny występ podczas tradycyjnego koncertu, który miał miejsce 29 kwietnia 2012 roku. Dzięki tej kolaboracji powstała koncertowa płyta "Fink Meets The Royal Concertgebouw Orchestra". 19 marca 2014 wydany został pierwszy utwór "Hard Believer" z nowego albumu o tej samej nazwie, którego premiera odbyła się 14 lipca tego samego roku. Idąc na fali sukcesu Greenall stworzył w 2015 roku alternatywną wersję do "Hard Believer" - "Horizontalism". 10 marca 2017 pojawiła się płyta "Fink’s Sunday Night Blues Club, Vol. 1" bardziej nakierowana na styl bluesowy, kilka miesięcy później wydano album "Resurgam". 25 października 2019 roku miała miejsce premiera najnowszego krążka o tytule "Bloom Innocent". W jego skład wchodzą single, takie jak: "We Watch The Stars", "Out Loud", "I Just Want A Yes" oraz tytułowe "Bloom Innocent".

Po więcej klikaj na:

• Oficjalna strona: https://www.finkworld.co.uk/
• Twitter: https://twitter.com/Finkmusic
• Facebook: https://www.facebook.com/finkmusic/
• Instagram: https://www.instagram.com/finkmusic/
• YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCgceacGqHbHeF19L8sCVKyg

Koncerty w Polsce:

• 06 listopad 2019, Stary Maneż, Gdańsk
• 08 listopad 2019, Palladium, Warszawa