Pomiń
Game Music Festival

Muzyka klasyczna

Game Music Festival - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Game Music Festival

Game Music Festival

Assassin's Creed II, Journey, Abzu, The Banner Saga, ICO, The Shadow of the Colossus, The Last Guardian oraz Hitman – muzyka z tych serii zabrzmi we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki podczas drugiej w Polsce edycji festiwalu, poświęconego tylko i wyłącznie soundtrackom z gier wideo.Dwa dni, trzy koncerty, warsztaty, spotkania i branżowe dyskusje. Znamy szczegóły drugiej edycji Game Music Festival (gmfest.com) we Wrocławiu. Game Music Festival, to unikatowa na skalę światowa imprezą – muzyka z gier wreszcie doczekała się poważnego festiwalu. W trakcie dwóch dni 18 i 19 października na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków.
Pierwszy z koncertów tegorocznej edycji Festiwalu - The Symphony of the Desert - będzie stanowił kontrast między trzema niezwykle klimatycznymi produkcjami: Journey i Abzu niosą ze sobą subtelność, ponadczasowość. The Banner Saga z kolei pełna jest surowości i zimna północnych krain. Autorem muzyki stanowiącej ogromną wartość wszystkich tych gier, jest amerykański kompozytor Austin Wintory. Zamknijcie oczy i razem z Sound Factory Orchestra udajcie się w podróż przez bezkresne pustynie, morskie głębiny oraz świat nordyckich krain.
The Symphony of the Colossus, drugi koncert festiwalu, poświęcony będzi muzyce z gier: ICO, The Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian, bogatej w monumentalne, a zarazem delikatne w melodie. Muzyka, którą usłyszycie opowiada niezwykła historię o mistycznych stworzeniach, wzruszającej przyjaźni i potężnych światach czekających na odkrycie. Dajcie się ponieść nutom japońskich kompozytorów, takich jak: Michiru Ōshima, Kow Otani i Takeshi Furukawa.
Gry autorstwa Fumito Uedy przedstawiają opowieści głęboko chwytające za serce. Muzyka towarzyszy głównym bohaterom w ich samotności i zmaganiach z przytłaczającymi okolicznościami losu. Ogrom opuszczonych baśniowych światów oraz niezwykłe relacje między bohaterami gier usłyszymy na unikatowym koncercie The Shadow of the Colossus.
Wyjątkowa przygoda pod przywództwem Roberta Kurdybachy, w towarzystwie Sound Factory Orchestra, to rzecz, której nie możecie przegapić. Do zobaczenia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu!
W tym roku mija 10 lat od premiery Assassin’s Creed II oraz 20 lat od pierwszej gry z serii Hitman. Przenikliwa i nastrojowa ścieżka dźwiękowa w obu produkcjach ukazuje dwa światy, które mogą pozornie wydawać się zupełnie różnymi, jednak w rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego. Assassin's Creed II to zdecydowanie jedna z najlepszych gier serii. Sprytne połączenie renesansowego brzmienia, muzyki kościelnej i orkiestry symfonicznej sprawia, że oprawa dźwiękowa nie przestaje zaskakiwać, tym samym świetnie wprowadzając Nas w świat Ezio.
The Symphony of the Shadows będzie połączeniem muzyki towarzyszącej skrytobójcom, Ezio Auditiore z Assassin's Creed II oraz Agentowi 47 z serii Hitman. Autorem tych unikalnych ścieżek dźwiękowych jest znany szerokiej publice Jesper Kyd, który będzie z nami podczas drugiego Game Music Festival. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki; łącznie ponad 120 muzyków na scenie.


Jak zapewniają organizatorzy z portalu gamemusic.pl, ideą festiwalu jest nie tylko możliwość wysłuchania ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także szansa spotkania kompozytorów, udziału w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych: „Stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na świecie. Dzięki temu muzyka może być tam odbierana w sposób niezakłócony sztucznym nagłośnieniem. Bardzo zależy nam na tym, by festiwal był również miejscem edukacji, gdzie fani mają możliwość zapoznania się z procesem powstawania muzyki do gier, ale też forum spotkań ekspertów branży, dźwiękowców i kompozytorów” – dodają organizatorzy.
Miejsce:
Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmiewania dźwięku.

Artyści:
Za wykonanie muzyki odpowiada ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzyką za granicą. Sound Factory Orchestra jest projektem multimedialnym powołanym do życia w 2009 roku przez Roberta Kurdybachę. Celem SFO jest promocja i popularyzacja projektów związanych ze sztuką współczesną, głównie w obszarze muzyki i sztuki wizualnej. Ponadto, Orkiestrze NFM i Sound Factory Orchestra towarzyszyć będą inni artyści, w tym Chór Narodowego Forum Muzyki.

Partytury:
Przygotowaniem repertuaru i aranżacjami zajęło się kilku artystów, między innymi Jan Sanejko, Aruto Matsumoto, Robert Kurdybacha. Proces powstawania aranżacji był nadzorowany przez kompozytorów oryginalnej muzyki oraz przez wydawców poszczególnych produkcji.

O GAMEMUSIC.PL
Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo. Nasz zespół tworzy portal gamemusic.pl, który już od ponad 13 lat dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach. Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową. Działalność portalu obejmuje recenzje, wywiady i artykuły, lecz także organizację koncertów, warsztaty i panele dyskusyjne oraz wytwórnię płyt winylowych gamemusic records.

http://www.gamemusic.pl/
http://gmfest.com/
https://www.facebook.com/gamemusicfestival/