Pomiń
Giorgio Moroder

Rock/Pop

Giorgio Moroder - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Giorgio Moroder

Jako założyciel nurtu disco i pionier muzyki elektronicznej, Giorgio Moroder zdobył uznanie na całym Świecie. Artysta jest wpływowym włoskim producentem muzycznym, autorem tekstów, performerem i DJ-em. Po ponad 50. latach działalności Moroder nadal znajduje się w centrum kultury Electronic Dance Music (EDM). Od 2013 r. ponownie znalazł się w centrum uwagi jako gościnny współpracownik nagrodzonego Grammy albumu Daft Punk „Random Access Memories”.
Moroder jest twórcą nowych remiksów dla: Donny Summer, Coldplay, Lady Gagi, Eurythmics i Haim. Występuje ponownie na żywo, również jako headliner festiwali.
Pochodzący z włoskiego Val Gardena-Dolomiti Giorgio Moroder spędził wczesne lata w muzycznym tournée po Europie. Grał na basie i gitarze w zespołach popowych. Po raz pierwszy zdobył popularność w Mucichu, gdzie w 1969 r. wydano jego singiel „Looky Looky” nagrodzony złotą płytą. W końcu połączył siły z Pete’em Bellotte i Donną Summer produkując „Love to Love You Baby”, piosenkę, która jest teraz uznawana za początek popularnego, światowego szaleństwa disco.
Giorgio Moroder pracował z największymi nazwiskami w muzyce, w tym: Barbrą Streisand, Eltonem Johnem, Cher, Rogerem Daltrey’em, Janet Jackson, Freddiem Mercurym, Davidem Bowie, Chaką Khan, Cheap Trick, Kylie Minogue czy Pat Benatar. Wśród największych przebojów artysty są: „Hot Stuff” i „I Feel Love” Donny Summer, „Putting Out the Fire” Davida Bowiego czy „Call Me” Blondie.
Producent był kluczową postacią sukcesu „Królowej Disco” Donny Summer. W latach 70. współpracując przy największych przebojach artystki: „Love To Love You Baby”, „Hot Stuff” czy „I Feel Love”. W 1997 r. Moroder i Summer otrzymali nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy utwór taneczny” za piosenkę „Carry on”. Włoch niedawno połączył siły z wytwórnią Verve, by uhonorować Donnę Summer albumem „Love To Love You Donna”, na który składają się największe przeboje artystki zremiksowane przez: Afrojacka, Hot Chipa, Laidback Luke’a, Masters at Work i in.
Muzyka Giorgio Morodera odniosła sukces wszędzie tam, gdzie szalało disco, ale artysta jest również odpowiedzialny za jedne z najbardziej klasycznych soundtracków filmowych, w tym „Scarface” i „Midnight Express”, a także ponadczasowe numery, takie jak „Take My Breath Away” („Top Gun”), „Flashdance... What a Feeling” Irene Cary, „Call Me” Blondie („American Gigolo”), a także kompozycje do filmów takich jak: „The Never Ending Story”, „Superman III”, „Rambo III”, „Beverly Hills Cop II”. Wprowadzone przez niego liczne innowacje wykorzystane w ścieżkach dźwiękowych do filmów zostały trzykrotnie wyróżnione Oscarem. W 1979 r. otrzymał nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu „Midnight Express”, w 1984 r. za napisanie muzyki do piosenki „Flashdance…What a Feeling” i wreszcie w 1987 r. za piosenkę „Take My Breath Away” z filmu „Top Gun”.
Za swoje dokonania Giorgio Moroder zgromadził trzy Nagrody Akademii Filmowej, cztery Złote Globy, cztery Grammy i ponad sto złotych i platynowych płyt. Producent został wprowadzony do Sali Sław Muzyki Tanecznej w 2004 r.
Twórczość Morodera weszła również w sferę globalnych wydarzeń sportowych. Kompozytor napisał utwory: „Reach Out” na Igrzyska Olimpijskie 1984 r., „Hand in Hand” na Igrzyska Olimpijskie 1988 r., piosenkę „To Be Number One” na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 1990 r. we Włoszech i „Forever Friends” na Letnie Igrzyska w 2008 r.
W 2013 r. współpracował przy piosence „Giorgio by Moroder” z niezwykle popularnym, elektronicznym duetem Daft Punk, zapoczątkowując tym samym odrodzenie swojej twórczości i zdobywając czwartą nagrodę Grammy.
Również w 2013 r. Włoch współpracował z Google Chrome Experiments, tworząc utwór „Race” – ścieżkę dźwiękową do mobilnej gry na smartfony i tablety. W 2016 r. artysta skomponował ścieżkę dźwiękową do "TRON Run/r", gry wideo wydanej przez Studios w ramach popularnej serii "Tron".
Od 2014 r. Giorgio Moroder występuje na całym Świecie podczas przeróżnego rodzaju show, w tym: Vivid Fest, Moogfest, Wireless Festival, Les Ardentes, HARD i wielu, wielu innych.