Pomiń
Happysad

Rock/Pop

Happysad - Bilety

6 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:6
Wczytano 6 z 6 wydarzeń

Więcej o Happysad

Równo trzy miesiące po premierze swojej ósmej płyty zespół Happysad wyrusza w trasę promocyjną. Następcę ozłoconego już Ciała Obcego, krążek Rekordowo Letnie Lato, wydała 29 listopada 2019 firma Mystic, a promują go single: Cały, Jak dawniej oraz Słoneczniki i Konopie, do których zespól przygotował trzy teledyski.

„- Cieszymy się, że chyba po raz pierwszy w naszej historii, od wydania płyty do rozpoczęcia trasy promującej minie trochę czasu. Odbiorcy będą mieli okazję poznać bardzo dokładnie materiał, trochę z nim pożyć. Wierzymy, że na koncerty przyjdą zaangażowani emocjonalnie. My natomiast będziemy mieli chwilę na przygotowanie się do odgrywania tych utworów na żywo. Wbrew pozorom to dość wymagający materiał” - mówi Łukasz Cegliński, gitarzysta zespołu.

Portal interia.pl w recenzji płyty napisał: „To naprawdę świetne, melodyjne, ale jednocześnie uciekające w nieoczywiste strony kompozycje” dodając także: „Ewolucja Happysadu jest jedną z najbardziej fascynujących i satysfakcjonujących w historii polskiego rocka”.

Na program każdego występu złożą się piosenki z Rekordowo Letniego Lata i najbardziej znane utwory zespołu.


***************************************

Polskich zespołów rockowych jest wiele, ale tylko jeden z nich wyróżnia się swoistym podejściem do muzyki. "happysad", czyli formacja, której różnorodność muzyczna przyciąga setki słuchaczy na każdych koncertach. W obecnym składzie znajdują się: Kuba Kawalec (wokal/gitara), Łukasz Cegliński (wokal/gitara), Maciej Ramisz (wokal/gitara/instrumenty klawiszowe), Artur Telka (bas), Michał Bąk (saksofon/instrumenty klawiszowe) oraz Jarek Dubiński (perkusja).

Historia powstania grupy sięga roku 1995. Trzej szkolni koledzy: Jakub Kawalec, Łukasz Cegliński oraz Artur Telka komponowali i pisali teksty piosenek jako "HCKF" (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne). Dwa lata później zmienili nazwę na "Happy Sad Generation". Ponowne spotkanie po studiach w 2001 roku zaowocowało powstaniem obecnego zespołu happysad. Na wiosnę 2002 roku trio nagrało pierwsze demo oraz przyjęło nowego członka - perkusistę Pawła Półtoraka. Po roku współpracy doszło do zmiany perkusisty - Piotr Szostak na krótki czas wsparł grupę, po czym został zastąpiony przez Macieja Sosnowskiego.

W lipcu 2004 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany "Wszystko jedno". Na krążku znalazły się utwory traktujące o życiu i miłości, takie jak: "Czysty jak łza", "Zanim pójdę" oraz tytułowe "Wszystko jedno". Singiel "Zanim pójdę" spędził aż trzydzieści trzy tygodnie na "Liście Przebojów Trójki" prowadzonej ówcześnie przez Marka Niedźwieckiego. Drugi album "Podróże z i pod prąd" pojawił się 12 października 2005 roku i od razu podbił serca nie tylko słuchaczy, ale także krytyków muzycznych. W połowie 2006 roku nastąpiła kolejna zmiana na miejscu perkusisty. Do zespołu, w miejsce Sosnowskiego, dołączył Jarosław Dubiński.

Trzecia płyta swoją premierę miała 1 września 2007 roku podczas III edycji organizowanego przez zespół festiwalu SKARfest. "Nieprzygoda" już po chwili stała się najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce, uzyskując tym samym złoty certyfikat. Pierwszy dzień lata 2008 roku był dla zespołu niewiarygodnie udany. Po podpisaniu kontraktu z nową wytwórnią "Mystic Production" grupa nagrała swoją pierwszą koncertową płytę DVD. Wydanie "Na żywo w Studio" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, czyli 24 listopada. Kolejny album "Mów mi dobrze" wydany został w październiku 2009. Znalazło się na nim dwanaście radośniejszych piosenek, które wsparte zostały wokalem Katarzyny Gierszewskiej oraz chóru "Miłość". W 2011 roku z okazji jubileuszu działalności formacja zagrała specjalny koncert odbywający się podczas festiwalu w Jarocinie. Do współpracy zaproszony został m.in. Czesław Mozil, Piotr "Gutek" Gutkowski oraz Krzysztof "Grabarz" Grabowski.

7 października 2011 odbyła się premiera podwójnego albumu "Zadyszka". Album ten zawierał w sobie płytę z coverami najbardziej znanych utworów happysad, które zaśpiewane zostały przez zaprzyjaźnione kapele, natomiast drugi krążek był zapisem jarocińskiego koncertu w formie DVD. Rok 2012 zaowocował nie tylko powstaniem nowej płyty zatytułowanej "Ciepło/Zimno", ale także zaproszeniem do wystąpienia na największym festiwalu w Europie, czyli Przystanku Woodstock. Szósta płyta "Jakby nie było jutra" trafiła do oficjalnej sprzedaży 22 października 2014 roku. Krążek ten zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia OLiS i już po miesiącu osiągnął status złotej płyty. Najnowszy album zespołu "Ciało obce" ukazał się 10 lutego 2017 roku.

Więcej informacji o zespole znajdziesz tutaj:

• Oficjalna strona: https://happysad.art.pl/pl
• Facebook: https://web.facebook.com/happysadpl/
• Instagram: https://www.instagram.com/happysadpl/
• Youtube: https://www.youtube.com/user/happysadoficjal