Pomiń

1 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Happysad

HAPPYSAD
+18 TOUR


Po wspólnej imprezie osiemnastkowej Kuby i Łukasza - wokalisty i gitarzysty zespołu - rano do domu tego pierwszego wparował prokurator, zadając kilkanaście bardzo niewygodnych pytań dotyczących przebiegu wieczoru. Misiek - saksofonista - na swojej dostał pasem tylko czternaście razy, bo huczną zabawę w internacie przerwał wychowawca i kazał wszystkim gościom rozejść się do swoich pokojów. Maciek (keyboard + gitara), Artur (bas) i Jarek (perkusja) - wchodzili w dorosłość w domowym zaciszu, wśród domowników, więc wszystko w zasadzie przed nimi.

Osiemnaste urodziny to ważna data. Nazajutrz można już chodzić na poważne filmy i grać w brutalniejsze gry na plejaku, kupować alko nie korzystając ze znajomości kogoś z brodą, samemu wybierać fryzurę u fryzjera, decydować o długości i kolorze paznokci, a po wyrobieniu dowodu nawet o losach kraju.

Czego się więc spodziewać po trasie z okazji przejścia w dorosłość zespołu HAPPYSAD?

Nie będą się oszczędzać, bo w dorosłość wchodzi się raz i tylko raz ma się taką trasę! Zagrają numery z każdej płyty, przekrojowo, rzadko grane i te znane najbardziej, te na które czekacie od dawna i te, które śpiewacie z nimi przy każdym spotkaniu. Zabierają ze sobą na trasę cztery fajne zespoły: jeden, który brzmi jak zagraniczny, choć jest z Polski, drugi, który brzmi jak zagraniczny, bo jest zza granicy, trzeci jest z Poznania, a The October Leaves grali przed nimi już jesienią 2018.

Noże z Warszawy zagrają w Warszawie, Łodzi, Zabrzu, Toruniu i Poznaniu. Glasspop w Rymanowie i Krakowie. Allusinlove z Leeds (UK) powinien być znany słuchaczom Muzo FM, oraz wszystkim obecnym na tegorocznym krakowskim koncercie MUSE. Właśnie wtedy rozgrzewali Was przed gwiazdą, a teraz wraz z Happysad zwiedzą Warszawę, Łódź i Wrocław. W Lublinie spotkacie się z zespołem The October Leaves.

Happysad nie zapominają o najzdolniejszych fanach i po sześciu latach ponownie otwierają konkurs coverowy. Wszyscy pragnący pochwalić się swoim wykonaniem jakiegoś happysadowego utworu mają szansę podczas jednego z wieczorów stanąć z nimi na scenie przed publicznością i poczuć dreszcz podniecenia i prawdziwą tremę;-) Szczegóły znajdziecie na ich stronie facebookowej. Poprzednia edycja odbiła się szerokim echem i niejednemu z uczestników zmieniła życie. Wystarczy nadmienić, że to właśnie w tym konkursie brał udział Maciej Ramisz, który dzięki niemu w niedługim czasie dołączył do zespołu ;-)

HAPPYSAD
+18 TOUR
+ goście - allusinlove (UK), Noże (PL), Glasspop (PL), The October Leaves (PL)


04.10 - Polkowice
11.10 - Koszalin
12.10 - Gdynia
13.10 - Bydgoszcz
17.10 - Warszawa + Noże + allusinlove
18.10 - Łódź + Noże + allusinlove
19.10 - Wrocław + allusinlove
25.10 - Częstochowa
26.10 - Zabrze + Noże
07.11 - Toruń + Noże
08.11 - Poznań + Noże
09.11 - Zielona Góra
10.11 - Szczecin
15.11 - Lublin + The October Leaves
16.11 - Białystok
22.11 - Radom
28.11 - Rymanów + Glasspop
29.11 - Kraków + Glasspop
30.11 - Bielsko - Biała
01.12 - Czerwionka Leszczyny

***************************************

Polskich zespołów rockowych jest wiele, ale tylko jeden z nich wyróżnia się swoistym podejściem do muzyki. "happysad", czyli formacja, której różnorodność muzyczna przyciąga setki słuchaczy na każdych koncertach. W obecnym składzie znajdują się: Kuba Kawalec (wokal/gitara), Łukasz Cegliński (wokal/gitara), Maciej Ramisz (wokal/gitara/instrumenty klawiszowe), Artur Telka (bas), Michał Bąk (saksofon/instrumenty klawiszowe) oraz Jarek Dubiński (perkusja).

Historia powstania grupy sięga roku 1995. Trzej szkolni koledzy: Jakub Kawalec, Łukasz Cegliński oraz Artur Telka komponowali i pisali teksty piosenek jako "HCKF" (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne). Dwa lata później zmienili nazwę na "Happy Sad Generation". Ponowne spotkanie po studiach w 2001 roku zaowocowało powstaniem obecnego zespołu happysad. Na wiosnę 2002 roku trio nagrało pierwsze demo oraz przyjęło nowego członka - perkusistę Pawła Półtoraka. Po roku współpracy doszło do zmiany perkusisty - Piotr Szostak na krótki czas wsparł grupę, po czym został zastąpiony przez Macieja Sosnowskiego.

W lipcu 2004 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany "Wszystko jedno". Na krążku znalazły się utwory traktujące o życiu i miłości, takie jak: "Czysty jak łza", "Zanim pójdę" oraz tytułowe "Wszystko jedno". Singiel "Zanim pójdę" spędził aż trzydzieści trzy tygodnie na "Liście Przebojów Trójki" prowadzonej ówcześnie przez Marka Niedźwieckiego. Drugi album "Podróże z i pod prąd" pojawił się 12 października 2005 roku i od razu podbił serca nie tylko słuchaczy, ale także krytyków muzycznych. W połowie 2006 roku nastąpiła kolejna zmiana na miejscu perkusisty. Do zespołu, w miejsce Sosnowskiego, dołączył Jarosław Dubiński.

Trzecia płyta swoją premierę miała 1 września 2007 roku podczas III edycji organizowanego przez zespół festiwalu SKARfest. "Nieprzygoda" już po chwili stała się najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce, uzyskując tym samym złoty certyfikat. Pierwszy dzień lata 2008 roku był dla zespołu niewiarygodnie udany. Po podpisaniu kontraktu z nową wytwórnią "Mystic Production" grupa nagrała swoją pierwszą koncertową płytę DVD. Wydanie "Na żywo w Studio" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, czyli 24 listopada. Kolejny album "Mów mi dobrze" wydany został w październiku 2009. Znalazło się na nim dwanaście radośniejszych piosenek, które wsparte zostały wokalem Katarzyny Gierszewskiej oraz chóru "Miłość". W 2011 roku z okazji jubileuszu działalności formacja zagrała specjalny koncert odbywający się podczas festiwalu w Jarocinie. Do współpracy zaproszony został m.in. Czesław Mozil, Piotr "Gutek" Gutkowski oraz Krzysztof "Grabarz" Grabowski.

7 października 2011 odbyła się premiera podwójnego albumu "Zadyszka". Album ten zawierał w sobie płytę z coverami najbardziej znanych utworów happysad, które zaśpiewane zostały przez zaprzyjaźnione kapele, natomiast drugi krążek był zapisem jarocińskiego koncertu w formie DVD. Rok 2012 zaowocował nie tylko powstaniem nowej płyty zatytułowanej "Ciepło/Zimno", ale także zaproszeniem do wystąpienia na największym festiwalu w Europie, czyli Przystanku Woodstock. Szósta płyta "Jakby nie było jutra" trafiła do oficjalnej sprzedaży 22 października 2014 roku. Krążek ten zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienia OLiS i już po miesiącu osiągnął status złotej płyty. Najnowszy album zespołu "Ciało obce" ukazał się 10 lutego 2017 roku.

Więcej informacji o zespole znajdziesz tutaj:

• Oficjalna strona: https://happysad.art.pl/pl
• Facebook: https://web.facebook.com/happysadpl/
• Instagram: https://www.instagram.com/happysadpl/
• Youtube: https://www.youtube.com/user/happysadoficjal