Pomiń

Rock/Pop

IKONY MUZYKI - Poeci Rocka

Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Więcej

IKONY MUZYKI - Poeci Rocka

Rock - jeden z najlepszych gatunków muzyki na świecie. Wszystkie jego podgatunki charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (m.in. elektrycznych i basowych) oraz perkusji, które połączone są śpiewem i rytmem wywodzącym się z bluesa. Ponadto styl ten cechuje się sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu.

Początek rocka datuje się na rok 1956, kiedy to Elvis Presley po raz pierwszy wystąpił w amerykańskiej telewizji. Jego muzyka była łagodna i przyjemna, połączenie rhytm and bluesa, country oraz popu. We wczesnych latach 60. pojawili się The Beatles, którzy zmieszali bluesa z rock n’ rollem, tworząc utwory szybsze, głośniejsze i agresywniejsze. W tym samym czasie działali również The Rolling Stones trochę później pojawili się The Animals, Bob Dylan czy Jimi Hendrix. Na przełomie lat 60. i 70. narodził się klasyczny hard rock, który stopniowo ewoluował do coraz cięższych form.

By uczcić rocka lat 60. i 70. postanowiono stworzyć zupełnie nową trasę koncertową pod nazwą "Ikony Muzyki - Poeci Rocka", gdzie z ponadczasowymi piosenkami wielkich rockowych gwiazd zmierzą się powszechnie znani i lubiani polscy artyści. Już w lutym 2020 roku czeka nas spotkanie z muzyką gigantów rocka, takich jak: Johnny Cash, David Bowie, Stevie Wonder, Bob Dylan, John Lennon czy Patti Smith. W projekcie "Ikony Muzyki - Poeci Rocka" wezmą udział artyści, których doświadczenie, wrażliwość oraz umiejętność doskonałej improwizacji dadzą słuchaczom wspaniałą rozrywkę i pozwolą ożywić wspomnienia. Podczas imprezy usłyszymy głos Krystyny Prońko, Pauliny Przybysz, Piotra Roguckiego, Sławka Uniatowskiego, Łukasza Lach oraz wyjątkowych gości specjalnych. W programie każdego z koncertów znajdą się utwory, które zna niemal każdy - "Woman" Johna Lennona, "Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana czy "The Man Who Sold The World" Davida Bowiego.

FAQ

12.10.2020 - ICE Kraków Congress Centre, Kraków

21.10.2020 - HSW IMMOBILE Łuczniczka, Bydgoszcz

17.11.2020 - Klub Wytwórnia, Łódź

Ceny rozpoczynają się od 89PLN. Więcej szczegółów dotyczących cen znajdziesz na poszczególnych wydarzeniach.

W 2020 gościem jest John Porter.