Pomiń

Rock/Pop

IKONY MUZYKI - Poeci Rocka

Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Więcej

IKONY MUZYKI - Poeci Rocka

Rock - jeden z najlepszych gatunków muzyki na świecie. Wszystkie jego podgatunki charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (m.in. elektrycznych i basowych) oraz perkusji, które połączone są śpiewem i rytmem wywodzącym się z bluesa. Ponadto styl ten cechuje się sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu.

Początek rocka datuje się na rok 1956, kiedy to Elvis Presley po raz pierwszy wystąpił w amerykańskiej telewizji. Jego muzyka była łagodna i przyjemna, połączenie rhytm and bluesa, country oraz popu. We wczesnych latach 60. pojawili się The Beatles, którzy zmieszali bluesa z rock n’ rollem, tworząc utwory szybsze, głośniejsze i agresywniejsze. W tym samym czasie działali również The Rolling Stones trochę później pojawili się The Animals, Bob Dylan czy Jimi Hendrix. Na przełomie lat 60. i 70. narodził się klasyczny hard rock, który stopniowo ewoluował do coraz cięższych form.

By uczcić rocka lat 60. i 70. postanowiono stworzyć zupełnie nową trasę koncertową pod nazwą "Ikony Muzyki - Poeci Rocka", gdzie z ponadczasowymi piosenkami wielkich rockowych gwiazd zmierzą się powszechnie znani i lubiani polscy artyści. Już w lutym 2020 roku czeka nas spotkanie z muzyką gigantów rocka, takich jak: Johnny Cash, David Bowie, Stevie Wonder, Bob Dylan, John Lennon czy Patti Smith. W projekcie "Ikony Muzyki - Poeci Rocka" wezmą udział artyści, których doświadczenie, wrażliwość oraz umiejętność doskonałej improwizacji dadzą słuchaczom wspaniałą rozrywkę i pozwolą ożywić wspomnienia. Podczas imprezy usłyszymy głos Krystyny Prońko, Pauliny Przybysz, Piotra Roguckiego, Sławka Uniatowskiego, Łukasza Lach oraz wyjątkowych gości specjalnych. W programie każdego z koncertów znajdą się utwory, które zna niemal każdy - "Woman" Johna Lennona, "Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana czy "The Man Who Sold The World" Davida Bowiego.

FAQ

Wszystkie koncerty znajdują się pod tym linkiem.

Ceny rozpoczynają się od 89PLN. Więcej szczegółów dotyczących cen znajdziesz na poszczególnych wydarzeniach.

W 2020 gościem jest John Porter.