Pomiń
ESL ONE / IEM KATOWICE

Inne - Sport

ESL ONE / IEM KATOWICE - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o ESL ONE / IEM KATOWICE

Niezapomniane przeżycia, niesamowita atmosfera, zacięta rywalizacja, zjawiskowe nagrody oraz tłumy fanów z całego świata. Tak wygląda prawdziwa gratka dla fanów gier komputerowych - Intel® Extreme Masters! IEM to cykliczne, międzynarodowe turnieje e-sportowe, odbywające się od 2007 roku w różnych krajach na świecie. Od 2013 roku zmagania te toczą się w katowickim Spodku.

Na początku było..., czyli krótka historia powstania.

Historia IEM rozpoczyna się od ESL, czyli Electronic Sports League - tzw. ligi-matki, której podwaliną była założona w 1997 roku niemiecka liga DeCL (Deutsche Clanliga). W 2000 roku liga ta zmieniła nazwę na ESL i rozpoczęła światową ekspansję. Współpraca z Intelem zaczęła się sześć lat później, kiedy to Intel po raz pierwszy zasponsorował europejski turniej. Zauważywszy ogromny potencjał sportu elektronicznego producent postanowił zorganizować pierwszy ogólnoświatowy turniej ESL już pod nową nazwą "Intel Extreme Masters". Od tego czasu IEM stało się najważniejszym wydarzeniem w całej lidze ESL. Rok 2007 był rokiem rozpoczynającym nową formę rozgrywek ligowych od pomniejszych imprez eliminacyjnych, po najważniejszą imprezę finałową, w której zmagają się najlepsi z najlepszych. Pierwotnie w IEM można było rywalizować tylko w "Counterstrike 1.6" i w "Warcraft III". W kolejnych sezonach dochodziły takie gry, jak: "World of Warcraft", "Quake Live", "League of Legends" czy "Heroes of the Storm".

IEM w stolicy Górnego Śląska.

W 2019 roku po raz siódmy profesjonalni gracze będą rywalizować w hali widowiskowo-sportowej Spodek znajdującej się w Katowicach. IEM 2019 otrzymał status CS:GO Major Championship. Pierwsza faza kwalifikacyjna rozgrywek rozpocznie się 14 lutego. Podczas "The Challengers Stage" 16 zespołów weźmie udział w turniejach odbywających się w ESL Arena w Katowicach. Starcia te zakończą się 20 lutego. W dniach 21-24 lutego, w czasie fazy "The Legends Stage", 8 najlepszych drużyn fazy "Challengers Stage" oraz 8 najlepszych drużyn poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed swoimi fanami zgromadzonymi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Najważniejsze mecze odbędą się w terminie 28 lutego - 3 marca. "The Champions Stage" będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, w czasie której zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata. Łącznie 24 drużyny z całego świata będą walczyć o nagrody z puli 1 000 000 dolarów. Prócz samych rozgrywek w halach odbywa się także "Meetup", czyli wydarzenie, które ma na celu integrowanie youtuberów i ich widzów oraz targi "IEM Expo".

Wszystkie informacje o IEM znajdziesz tutaj:

• Oficjalna strona: https://www.intelextrememasters.com/season-13/katowice/pl/
• Twitter: https://twitter.com/iem
• Facebook: https://web.facebook.com/iem
• Instagram: https://www.instagram.com/explore/locations/664207559/intel-extreme-masters