Pomiń
Iron Maiden

Hard Rock/Metal

Iron Maiden - Bilety

8 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:3

Wydarzenia międzynarodowe

Wydarzeń:5
Wczytano 8 z 8 wydarzeń

Więcej o Iron Maiden

Ktoś, kto nie zna Iron Maiden jest chyba z innej planety! Ten legendarny zespół heavy metalowy, powstały w 1975 roku, uważany jest za jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej wpływowych zespołów w historii rocka. Na dyskografię zespołu składa się szesnaście albumów studyjnych, dwanaście albumów koncertowych, cztery EP'ki i siedem płyt kompilacyjnych.

Iron Maiden założony został w Boże Narodzenie - 25 grudnia 1975 r. przez basistę Steve'a Harrisa wkrótce po tym, jak opuścił swój poprzedni zespół Smiler. Po wielu nieudanych próbach złożenia odpowiedniego składu, nastąpił czas na nagranie pierwszego dema. W nadziei na to, iż materiał ten pozwoli im zabezpieczyć się, by móc dawać koncerty, zespół przekazał kopię Neal'owi Kay zarządzającemu heavy metalowym klubem "Bandwagon Heavy Metal Soundhouse". Po przesłuchaniu taśmy Kay zaczął regularnie puszczać piosenki zespołu, przez co demo trafiło także do przyszłego managera Maiden'ów - Roda Smallwooda. 14 kwietnia 1980 roku ukazał się pierwszy studyjny album grupy zatytułowany "Iron Maiden", który zadebiutował na czwartym miejscu listy UK Albums Chart. Oprócz utworu tytułowego krążek zawierał piosenki, takie jak "Running Free", "Transylvania" czy "Phantom of the Opera". Dwa lata później wydana została trzecia płyta "The Number of the Beast", która dała zespołowi pierwsze miejsce na liście UK Albums Chart oraz stała się hitem Top 10 w wielu innych krajach. W 1983 roku zespół wydał swój czwarty album "Piece of Mind", który zajął trzecie miejsce w Wielkiej Brytanii i był debiutem zespołu na północnoamerykańskich listach przebojów, osiągając 70. miejsce na liście Billboard 200. 11 maja 1992 roku wydany został dziewiąty krążek "Fear of the Dark" zawierający wyróżniający się utwór tytułowy, który obecnie jest stałym elementem setlist koncertowych zespołu.

Wrzesień 2003 roku był miesiącem, w którym wydano trzynasty studyjny album "Dance of Death", który odniósł niezwykły komercyjny sukces i otrzymał wielkie uznanie ze strony krytyków. Pod koniec 2005 roku Iron Maiden rozpoczął pracę nad czternastym albumem "A Matter of Life and Death", który wydany został jesienią następnego roku. Choć nie był to album koncepcyjny to temat wojny i religii powrócił zarówno w tekstach, jak i na okładce. Wydawnictwo to również odniosło wielki sukces, zdobywając miejsce w pierwszej dziesiątce listy Billboard 200 i otrzymując nagrodę w kategorii Album Roku podczas "Classic Rock Roll of Honour Awards". Kolejna płyta "The Final Frontier" ujrzała światło dzienne 16 sierpnia 2010 roku, zdobywając uznanie krytyków i największy komercyjny sukces w historii zespołu, osiągając pierwszą pozycję na listach przebojów w dwudziestu ośmiu krajach na całym świecie. Szesnaste - i jak na razie ostatnie wydawnictwo o tytule "The Book of Souls" miało swoją premierę 4 września 2015. Po otrzymaniu pozytywnych recenzji stało się piątym albumem zespołu, który osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że zespół zaskoczy nas kolejnym udaną płytą, a na ten czas możemy oczekiwać ich przyjazdu do Polski w ramach trasy koncertowej "Legacy Of The Beast Tour". Fani Iron Maiden - widzimy się 5 lipca 2020 roku w Warszawie!

Po więcej informacji sięgaj na:

• Oficjalna strona: https://ironmaiden.com/
• Twitter: https://twitter.com/IronMaiden
• Facebook: https://www.facebook.com/ironmaiden
• Instagram: https://www.instagram.com/ironmaiden/
• YouTube: https://www.youtube.com/user/ironmaiden

Koncert w Polsce odbędzie się 05 lipca 2020 roku, PGE Narodowy, Warszawa.