Pomiń
KAMP

Rock/Pop

KAMP - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o KAMP

Dla niektórych to zespół-objawienie, dla innych - prekursorzy polskiej, nowej fali muzyki elektronicznej. Brzmienie tria określa się jako synth-pop lub dream-pop, w którym słyszalne są nawiązania do francuskiego house`u, chill-wave`u i new wave`u.
Muzycy Kamp! mogą pochwalić się występami na całym świecie, m.in. na największym i najważniejszym na świecie festiwalu showcase`owym SXSW w USA, czy też na równie prestiżowych The Great Escape i Liverpool Soundcity w Wielkiej Brytanii.
W pierwszym okresie swojej działalności zespół wydawał muzykę wyłącznie w formatach singli i mini-albumów (EP), by ostatecznie zadebiutować przebojowym albumem Kamp! w 2012 roku. Wydanym dwa lata później w amerykańskiej wytwórni Cascine, mini-albumem Baltimore muzycy odeszli nieco od piosenkowej, lekkiej formuły swojej twórczości na rzecz dłuższych, nieco mroczniejszych, hipnotyzujących lecz nadal tanecznych kompozycji.
Pełnoprawny następca debiutu, wysoko oceniana przez krytyków muzycznych, płyta Orneta, ukazała się w 2015 roku i potwierdziła kierunek, w którym zmierza muzyka zespołu.