Pomiń
Karolina Skrzyńska

Muzyka świata

Karolina Skrzyńska - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:2

Więcej o Karolina Skrzyńska

KAROLINA SKRZYŃSKA

Wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów, wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach w Polsce w tym: Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i innych. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów: trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Związana z Europejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, gdzie pracowała jako aktorka i instruktor.

Pierwszy album Karoliny "W oddali" ukazał się w czerwcu 2013 roku, nakładem wytwórni Mystic Production. Drugi album "Palcem po wodzie" ukazał się z końcem września 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Powstał we współpracy z wybitnymi muzykami polskiej sceny folkowej.

Od 2019 roku współpracuje z zespołem Lion Shepherd, z którym m.in. supportowała Scorpions podczas koncertów grupy w Polsce. Czynnie koncertuje, prowadzi warsztaty pieśni ludowych i "uwalniania głosu", a także pracuje nad swoją trzecią płytą, która ma ukazać się w 2020 roku.

Gdyby szukać słów opisujących muzykę Karoliny, były by to: wrażliwość na świat dokoła i niepohamowana siła głosu zakorzenionego głęboko w naturze. Kobiecej. Pierwotnej. Fascynuje, porusza i nie daje się zapomnieć.

Autorska muzyka Karoliny i jej zespołu jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół złożony z wybitnych muzyków i umiejętność wplatania archaicznego śpiewu białego (śpiewokrzyk)w kompozycje, nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. Takie oryginalne podejście do muzyki wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej i głęboko zapada w pamięć, otwierając równocześnie ich muzykę na szerokie grono odbiorców.

To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów z różnych stron świata, technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), dotykających melodii i rytmów. Nieograniczona niczym przestrzeń stanowi obszar, na którym spotykają się Natura i różnorodne emocje.


DYSKOGRAFIA:
W oddali - 2013
Palcem po wodzie - 2019


W INTERNECIE:
https://www.karolinaskrzynska.pl/