Pomiń
Kenny Garrett

Jazz/Blues

Kenny Garrett - Bilety

9 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Wydarzenia międzynarodowe

Wydarzeń:8
Wczytano 9 z 9 wydarzeń

Więcej o Kenny Garrett

Garrett to wieloletni partner Milesa Davisa, 9.krotnie wybierany przez czytelników w prestiżowym magazynie Down Beat jako najlepszy saksofonista altowy, współpracował także z Freddie Hubbard, Woody Shaw, Marcus Miller czy Sting. 5 razy nominowany do Grammy Award, dostał tą nagrodę w roku 2010 wraz z członkami projektu " Five Peace Band " ( z m.in.Chick Corea i John McLaughin). Uważany jest za najdoskonalszego spadkobierce tradycji Johna Coltrane. Nagrał ok. 30 płyt autorskich.
Kenny Garrett znany jest jako nowoczesny reprezentant stylu hard-bop czy raczej post- bop, ale w 2016 roku nagrał sensacyjną płytę "Do Your Dance" zainspirowaną różnymi rytmami i stylami muzycznymi od klasycznego jazzu po fusion, rap i brazylijskie bossa novy i samby. Efekt wspaniały. Publiczność na całym świecie zafascynowana porywającą muzyką, zmotywowana dodatkowo tytułem płyty, tańczy w trakcie koncertu i bawi się znakomicie.
Management Garretta wymaga nawet aby przed sceną "wygenerowana" była przestrzeń dla publiczności i słuchaczy koncertu którzy chcą tańczyć.