Pomiń
Maciej Maleńczuk

Rock/Pop

Maciej Maleńczuk - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Maciej Maleńczuk

Polski wokalista, muzyk, poeta oraz osobowość telewizyjna. Karierę zaczynał w latach 80, od występów na ulicach polskich miast: głównie Krakowa, ale także Poznania, Warszawy i innych.
W 1986 dołączył do, stworzonego przez Andrzeja Bieniasza, zespołu Pudelsi, w którym pełnił rolę wokalisty i frontmana. Grupę opuścił w 2005 roku, tuż po największym komercyjnym sukcesie, jakim był album Wolność Słowa (dotarł do 2. miejsca listy OLiS), z singlem o tym samym tytule.
Po zakończeniu współpracy z Pudelsami i krótkim telewizyjnym epizodzie, którym było pełnienie roli jurora w programie Idol, artysta poświęcił się reaktywowanemu zespołowi Homo Twist. Własny projekt, aktywny w latach 1993-2000, powrócił w świetnej formie, z Tomaszem Titusem Pukackim (Acid Drinkers), a później Olafem Deriglasoffem w składzie. Homo Twist po wydaniu 2 albumów zawiesiło działalność w 2009 roku. Artysta od 1989 wydaje również albumy solowe.
Wśród bogatej, liczącej 13 pozycji, dyskografii sygnowanej własnym nazwiskiem, znajdują się m.in. Pan Maleńczuk (1998), Psychodancing (2008), Tęczowa Swasta (2014), czy ostatni - Jazz For Idiots (2016).