Pomiń
Marcin Meller

Wydarzenia kulinarne

Marcin Meller - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Marcin Meller

Co pięknego jest w Gruzji? - zapytacie. Już śpieszymy z odpowiedzią.

Gruzja to kraj zachwycający wspaniałą przyrodą i niezwykłymi atrakcjami. Z jednej strony na turystów czekają wysokie góry Kaukazu, które zimą stają się rajem dla narciarzy, a z drugiej strony wybrzeże Morza Czarnego, które zachęca ciepłym klimatem subtropikalnym. Wiele miast pełnych jest zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sama gruzińska kuchnia to prawdziwa uczta dla zmysłów. Każdy kto odwiedzi Gruzję musi posmakować przynajmniej trzech dań: Chaczapuri, Adżapsandali oraz Mcvadi. Brzmią egzotycznie? Z pewnością, lecz smakują jeszcze lepiej. Najwspanialszym elementem jedzenia jest Supra, czyli wspólna uczta, w czasie której - przy suto zastawianym stole - rozmawia się o rodzinie, religii, polityce, a nawet o życiu i śmierci. Jest to czas umacniania więzi między członkami rodziny, przyjaciółmi, a nawet współpracownikami. Każda Supra to także czas toastów, których skrzętnie pilnuje Tamada, kolokwialnie zwany wodzirejem biesiady.

O tych i o wielu innych atrakcjach Gruzji opowie historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny Marcin Meller, który wraz z żoną Anną napisał książkę "Gaumardżos! Opowieści o Gruzji". W czasie spotkania będziemy mogli myślami pobyć w tym wspaniałym miejscu i choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Zapraszamy na spotkanie z Marcinem Mellerem, jego książką i niesamowicie urokliwą Gruzją. "Marcin Meller - Apetyt na Gruzję" start 29 sierpnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Winiarni Pałacu Mortęgi. W czasie wykładu będzie można wypróbować gruzińskie wina oraz potrawy przygotowane przez szefa kuchni Marcina Zakrzewskiego.