Nie znaleziono wydarzeń

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Metal Mine Festival

Z nieukrywaną radością możemy oficjalnie potwierdzić! Kolejna 3 edycja Metal Mine Festival odbędzie się 25 sierpnia 2018 w Wałbrzychu na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. W doskonałej jakości dźwięku, wystąpią: DECAPITATED, THE HAUNTED, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI, AZARATH, HYPNOS, DIVINE CHAOS, MORD'A'STIGMATA, SLAVES OF EVIL, LOLITAS MASTURBATE.

DECAPITATED Warto przypomnieć, że na początku działalności przy produkcji kultowej już płyty Winds of Creation pracował lider legendarnej death metalowej grupy Vader - Piotr „Peter” Wiwczarek. Po wydaniu pierwszego albumu Decapitated był określany jako „nadzieja death metalu”, a każdy kolejny album sukcesywnie wynosił zespół na coraz to wyższy poziom. Przykry incydent, jakim był wypadek zespołu podczas trasy w Białorusi w 2007 roku spowodował przerwę w działalności. Jednak po dwóch latach Decapitated powrócili na scenę w wielkim stylu oraz nowym składzie, do którego Wacław „Vogg” Kiełtyka zaprosił wokalistę Rafała Piotrowskiego (ex-Ketha), basistę Filipa Hałuchę (Masachist, Vesania) oraz niezwykle utalentowanego austriackiego perkusistę Kerima Lechnera (obecnie Septicflesh). W swoim dorobku zespół ma już siedem długogrających płyt i w zasadzie ciężko jest wskazać tę najlepszą, bowiem każda z nich ma swój specyficzny charakter. Skład zespołu się ustabilizował i od 2016 roku basistą jest Hubert Więcek (Banisher, Redemptor), a za zestawem perkusyjnym zasiada Michał Łysejko (Morowe). Wydany w 2017 roku album Anticult, który zebrał mnóstwo przychylnych opinii, tylko potwierdza fakt, iż jest to jeden z najlepszych polskich zespołów grających ekstremalny metal.

THE HAUNTED W 1996 muzyczny świat obiegła informacja, że zespół At The Gates kończy działalność. Jednak muzycy nie zamierzali próżnować i w tym samym roku na gruzach ATG Adrian Erlandsson (perkusja), Jonas Björler (bas) oraz Anders Björler (gitara) powołali do życia formację pod szyldem The Haunted. Artyści nie planowali popełniać muzycznej rewolucji i pozostali zespołem wiernym nurtowi szwedzkiego melodyjnego death metalu. Po dwóch latach The Haunted wypuścili debiutancki album, zaś wydany w 2001 roku krążek One Kill Wonder otrzymał niemałe wyróżnienie, bowiem szwedzki przemysł muzyczny wręczył im nagrodę w kategorii: „Najlepszy zespół w kategorii hard rock”. Komercyjny sukces w karierze The Haunted otworzył im większe możliwości koncertowe i dotarcie do fanów na całym świecie. Zespół przez kolejne lata działalności nadal budował swoją pozycję na muzycznym rynku, dzieląc scenę z takimi tuzami metalowej muzyki, jak Nile, Slayer, Exodus czy Dark Tranquility. Bezsprzecznie można ich uznać za jeden z najważniejszych zespołów w swoim gatunku. Po trzech latach przerwy, w ubiegłym roku zespół zaprezentował fanom nowy studyjny album zatytułowany Strength in Numbers, który zawiera esencję melodyjnego death metalu.

KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI to jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej. Po rozłamie w 2004 roku Ireneusz Loth i Roman Kostrzewski powołali do życia formację pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Grupa od tamtego czasu wydała trzy albumy: „Biało-czarna”, „Buk-akustycznie” oraz ponownie zarejestrowany kultowy materiał „666”, który w mediach spotkał się z dość zróżnicowanym odzewem, zarówno ze strony mediów, jak i najstarszych fanów grupy.Przez cały okres działalności zespół aktywnie koncertuje i ciągle przyciąga tłumy do klubów. Tak więc i tym razem liczymy, że publika dopisze i rzesza fanów metalowej muzyki będzie chóralnie śpiewać słowa „Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam…”

AZARATH Już od 20 lat zespół Azarath, pod wodzą Inferno z Behemoth, szerzy swój plugawy przekaz otoczony black/death metalową muzyką. Słyszeliście ich najnowszy album In Extremis (2017)? Zespół podąża wytyczoną ścieżką i druzgoce brutalną muzyką, serwując miażdżące riffy, ekwilibrystyczne solówki i opętańczy wokal. Wysokiej formy zespołu nie popsuła nawet nagła zmiana na stanowisku wokalisty, której funkcję obecnie piastuje Marcin „Skullripper” Sienkiel (Embrional). Po premierze najnowszego albumu możliwości koncertowe Azarath można było sprawdzić chociażby na europejskiej trasie z Immolation, jak i kilku festiwalach. Kto ich nie widział na żywo, powinien ten stan zdecydowanie zmienić. A Ci, którzy doświadczyli obcowania z zespołem – argumentów do namowy na koncert nie będą potrzebować.

HYPNOS to jeden z czołowych przedstawicieli czeskiej sceny metalowej, lubujący się w death metalowych dźwiękach. Zespół powstał pod koniec 1999 roku, jego trzonem są Bruno i Pegas z legendarnej kapeli Krabathor, co daje pewność, że możemy się spodziewać dźwięków na najwyższym poziomie. Brutalność, nie gasnąca energia i agresja to podstawowe składowe muzyki tworzonej przez czeski zespół. Warto wspomnieć, że krążek Rabble Manifesto (2005) w kategorii „Hard and Heavy” został uhonorowany czeską nagrodą przemysłu fonograficznego Anděl..W 2010 roku zespół związał się z uznaną wytwórnią Einheit Produktionen, czego owocem współpracy było wydanie dwóch płyt. Po pięcioletniej przerwie od premiery krążka „Heretic Commando – Rise of the New Antikrist” (2012), w ubiegłym roku Hypnos wydał album „The Metal Crypt”, który zbiera mnóstwo bardzo pozytywnych recenzji. Nad produkcją obydwu wydawnictw pracował Børge Finstad, który w swoim portfolio ma współpracę między innymi z Mayhem, Borknagar oraz Ulver.

Divine Chaos to death/thrash metalowa grupa prosto z Wysp Brytyjskich. Motorem napędowym kapeli jest James Stewart, perkusista znanej na całym świecie grupy Vader. Zespół ma na swoim koncie EPkę oraz debiutancki album A New Dawn in the Age of War, który został doceniony przez recenzentów na całym świecie. Muzycznie Divine Chaos łączy brutalne, death metalowe riffy z thrash metalową melodyką i motoryką, a wszystko spajane jest głosem Benny’ego. Brytyjczycy zaprezentowali swoje koncertowe oblicze, grając przed takimi zespołami, jak Venom Inc., Vader, Death Angel czy też Entombed. Kwintet prezentuje kawał energicznej muzyki, więc fani zgromadzeni podczas Metal Mine Festival mogą się spodziewać znakomitego koncertu.

Mord'A'Stigmata Ścieżkę Mord'A'Stigmata wyznacza wola ciągłego rozwoju. Funkcjonując nieco na uboczu, grupa założona w 2004 r. przez gitarzystę i kompozytora Statica trzyma rozsądny dystans wobec tego w jakich kierunkach podąża zazwyczaj muzyka ekstremalna i w ten sposób kształtuje swoją tożsamość. Choć zespół wywodzi się z silnego podziemia blackmetalowego, to od początku nie daje się ujarzmić gatunkowym ograniczeniom, a każde kolejne wydawnictwo udowadnia zdolność Mord'A' Stigmata do eksplorowania nowych wymiarów. Ich ostatnie dzieło, ''Hope'' (Pagan Records, 2017) to wycieczka do najbledszych zakątków otchłani.

Mentor Chyba nie ma osoby, która interesuje się muzyką metalową, a nie zna zespołu Mentor. Wydany w 2016 roku debiutancki krążek „Guts, Graves and Blasphemy” narobił sporo szumu na polskiej scenie. Nie tylko za sprawą składu, który przedstawia się następująco: Artur Rumiński (Furia, Thaw, ARRM), Haldor (Thaw, właściciel Satanic Audio), Wojtek Kałuża (J.D. Overdrive) oraz Bartek Lichołap (Thaw), ale też i energetycznej muzyki , w której muzycy łączą kilka stylów: black metal, thrash metal, punk oraz hardcore. Podczas obcowania z ich muzyką trudno stać w miejscu, bo ciało samo rwie się do zabawy „w kotle” przed sceną. Kilka dni temu formacja ujawniła, że ma już gotowy materiał na drugi album.

Slaves of Evil to śląska kapela, grająca death metal w stylu Morbid Angel, Deicide czy też Krisiun. W 2014 roku zespół własnym sumptem wypuścił debiutancki album, a obecnie pracuje nad nowym materiałem, który powinien się ukazać w 2019 roku. Ci, którzy zawitają na tegoroczną edycję Metal Mine Festiwal mogą spodziewać solidnego łomotu i brutalnego ataku na narząd słuchu.

Przedstawicielem lokalnej sceny metalowej w tym roku będzie Lolitas Masturbate założony w 2002 roku w Wałbrzychu. Jak sami o sobie mówią grają szeroko pojmowaną muzykę metalową. Mają na swoim koncie dwie płyty wydane własnym sumptem, w 2009 ''Sexperimental'' i w 2015 ''Paruresis''. To oni właśnie rozpoczną tegoroczną edycję MMF.