2 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

2 Wydarzeń

Więcej o Michał Bajor

Polski aktor i wokalista tworzący w nurcie piosenki aktorskiej, sam nazywający swoją muzykę literackim popem. Wychowany w artystycznej, aktorskiej rodzinie, na estradzie czuł się jak ryba w wodzie. Mając zaledwie 13 lat, wziął udział w eliminacjach do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1970).
Na kolejne sukcesy nie trzeba było czekać długo. W 1973 (mając 16 lat!) zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, czym zapewnił sobie występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w tym samym roku. Dwa lata później zaczął regularnie występować z orkiestrą Henryka Debicha i Stefana Rachonia, a także jako aktor zadebiutował na wielkim ekranie w Wieczorze u Abdona Agnieszki Holland.
Był związany z warszawskim Teatrem Ateneum oraz Teatrem Buffo. Talent aktorski zawiódł go niemalże na Oscarową Galę poprzez rolę w nominowanym do tej nagrody Hanussenie Istvana Szabo.
Polska publiczność doskonale, a być może najlepiej, zna Michała Bajora z kreacji Cesarza Nerona w filmie Quo Vadis z 2000 roku.
Artysta ma w swoim dorobku ok. 20 płyt m.in. Michał Bajor Live (1993), Uczucia (1998), Twarze w lustrach (2002) czy Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty (2009). 21 kwietnia 2017 roku miała premierę pierwsza część kompilacji, składającej się z nagranych na nowo piosenek w wykonaniu Michała Bajora pt. Od Kofty… do Korcza Vol. 1.
Druga część trafiła na sklepowe półki 29 września 2017!