Michał Bajor bilety

Polski aktor i wokalista tworzący w nurcie piosenki aktorskiej, sam nazywający swoją muzykę literackim popem. Wychowany w artystycznej, aktorskiej rodzinie, na estradzie czuł się jak ryba w wodzie. Mając zaledwie 13 lat, wziął udział w eliminacjach do Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1970).
Na kolejne sukcesy nie trzeba było czekać długo. W 1973 (mając 16 lat!) zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, czym zapewnił sobie występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie w tym samym roku. Dwa lata później zaczął regularnie występować z orkiestrą Henryka Debicha i Stefana Rachonia, a także jako aktor zadebiutował na wielkim ekranie w Wieczorze u Abdona Agnieszki Holland.
Był związany z warszawskim Teatrem Ateneum oraz Teatrem Buffo. Talent aktorski zawiódł go niemalże na Oscarową Galę poprzez rolę w nominowanym do tej nagrody Hanussenie Istvana Szabo.
Polska publiczność doskonale, a być może najlepiej, zna Michała Bajora z kreacji Cesarza Nerona w filmie Quo Vadis z 2000 roku.
Artysta ma w swoim dorobku ok. 20 płyt m.in. Michał Bajor Live (1993), Uczucia (1998), Twarze w lustrach (2002) czy Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty (2009). 21 kwietnia 2017 roku miała premierę pierwsza część kompilacji, składającej się z nagranych na nowo piosenek w wykonaniu Michała Bajora pt. Od Kofty… do Korcza Vol. 1.
Druga część trafiła na sklepowe półki 29 września 2017!

Przepraszamy, brak wyników wyszukiwania dla 'Michał Bajor'

Uściślij zapytanie lub przejrzyj wydarzenia w poniższych kategoriach.

Przeglądaj według kategorii