Pomiń

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Mick Harvey

Mick Harvey
Harvey to australijski multiinstrumentalista, producent i kompozytor. Występował m.in. z zespołami: Nick Cave and the Bad Seeds, Crime And The City Solution, The Birthday Party oraz The Boys Next Door. Produkował nagrania PJ Harvey, Nicka Cave'a, Rowlanda S. Howarda czy Anity Lane.

- Po początkowych nagraniach do "Delirium Tremens", współproducent płyty - JP Shilo i ja kontynuowaliśmy wyszukiwanie duetów i kobiecych piosenek napisanych przez Serge’a Gainsbourga. Wiele z nich było dla mnie prawdziwym odkryciem, wielu nigdy wcześniej nie słyszałem. Znaleźliśmy również takie, które były w programach telewizyjnych i również zarejestrowaliśmy nasze wersje na "Intoxicated Women” – wspomina pracę nad płytą Mick Harvey.

Przygotowanie albumów prezentujących dorobek francuskiego poety trwało wiele lat. Realizacja dwóch ostatnich albumów rozpoczęła się w roku 2015. Piosenki nagrywano w Australii i w Niemczech. Nad ostatecznym kształtem "Delirium Tremens" oraz "Intoxicated Women" czuwali producenci Toby Dammit (nagrywający z The Stooges, Residents) i Bertrand Burgalat (z francuskiej wytwórni Tricatel). Muzycznie Harveya wspierali m.in.: Glenn Lewis na basie i Hugo Cran na perkusji.