Pomiń
Misia Furtak

Rock/Pop

Misia Furtak - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:2

Więcej o Misia Furtak

MISIA FURTAK
Wokalistka, basistka, kompozytorka, autorka tekstów. Laureatka (razem z zespołem Très.B) Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Zagrała kilkaset koncertów w Europie i Japonii - na festiwalach The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, Midem. Współpracowała między innymi z Victor'em van Vugtem - producentem Nicka Cave'a, PJ Harvey i Depeche Mode.
Solo, jako Misia Ff, została uhonorowana m.in. nagrodą miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego za wydany w 2013 album "Epka".

Z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti) współtworzy duet Ffrancis.

W październiku, 2015 ukazał się debiutancki singiel jej zespołu Ffrancis, współtworzonego
z Piotrem Kalińskim (Hatti Vatti).

Gościnnie pojawiła się m.in. jako aranżerka i wykonawczyni w projekcie "NowOsiecka", realizowanym z NOSPR czy na albumie Wojtka Mazolewskiego "Chaos pełen idei", który otrzymał status złotej płyty.

Po 5 latach od "Epki" podpisanej jako Misia Ff, artystka przedstawiła się imieniem i
nazwiskiem i zaprezentowała na nowym wydawnictwie "Co przyjdzie" najbardziej dojrzałe muzycznie kompozycje, jakie do tej pory zaproponowała.

"To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować" - skomentowała Autorka.

Jako dziennikarka Misia Furtak m.in. prowadziła audycję autorską w Polskim Radio RDC. Jest absolwentką studiów na University of Maastricht, Collegium Civitas i kursów, m.in. na Berklee College of Music.


DYSKOGRAFIA:
z Tres.b
Scylla And Charybdis - 2007
The Other Hand - 2010
40 Winks Of Courage - 2012

jako Misia Ff
Epka - 2013

jako Misia Furtak
Co przyjdzie? - 2019


W INTERNECIE:
http://misiafurtak.com