Pomiń
  1. Strona główna
  2. Muzyka
  3. Hip-hop/R&B
  4. Ms. Lauryn Hill
Ms. Lauryn Hill

Hip-hop/R&B

Ms. Lauryn Hill - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Ms. Lauryn Hill

Lauryn Noelle Hill to amerykańska wokalistka, autorka tekstów i raperka, znana przede wszystkim jako była członkini zespołu Fugees oraz z solowego albumu "The Miseducation of Lauryn Hill", który zdobył wiele nagród i pobił kilka rekordów sprzedaży. Hill z muzyką zaprzyjaźniała się od maleńkości - matka grała na pianinie, a ojciec śpiewał w lokalnych klubach i na weselach. Dorastając często słuchała Curtisa Mayfielda, Steviego Wondera, Arethy Franklin i Gladys Knight. Uczęszczając do Columbia High School zapisała się na lekcje gry na skrzypcach i lekcje tańca, a także założyła szkolny chór gospel. Tam również poznała Prakazrel'a "Pras" Michel, który zaproponował jej współtworzenie grupy Translator Crew. Wkrótce po tym do duetu dołączył Wyclef Jean i zespół rozpoczął granie podczas lokalnych imprez i szkolnych występów. Lauryn prócz śpiewania postawiła także na karierę aktorską, którą rozpoczęła w 1991 roku występując w hip-hopowej wersji "Dwunastej nocy" Williama Szekspira. Mimo, iż sztuka nie przyniosła większego sukcesu to Hill została zauważona przez agenta, dzięki czemu dwa lata później zagrała u boku Whoopi Goldberg w komedii "Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu". Pras, Hill i Jean przemianowali swoją grupę na "Fugees", której repertuar zawierał głównie elementy hip-hopu, soulu oraz reggae. Zespół wydał dwa studyjne albumy: "Blunted on Reality" (1991) oraz "The Score" (1996). W 1997 roku Fugees rozstali się, aby pracować nad solowymi projektami.

Hill wydała swój solowy album "The Miseducation of Lauryn Hill" 25 sierpnia 1998 roku. Płyta zawierała wkład D'Angelo, Carlosa Santany, Mary J. Blige'a i nieznanego wówczas Johna Legenda. Album otrzymał pozytywne recenzje krytyków muzyki współczesnej za doskonałe połączenie gatunków R&B, doo-wop, pop, hip-hop oraz reggae. Singiel "Doo Wop (That Thing)" okazał się hitem debiutując na pierwszym miejscu listy przebojów Billboard Hot 100. W okresie poprzedzającym rozdanie nagród Grammy 1999, Hill jako pierwsza kobieta została nominowana w dziesięciu kategoriach w ciągu jednego roku. Pojawiła się na kilku okładkach magazynów, w tym Time, Esquire, Rolling Stone, Teen People i The New York Times Fashion Magazine. Podczas ceremonii Hill pobiła kolejny rekord, stając się pierwszą kobietą, która wygrała pięć razy w ciągu jednej nocy, zabierając do domu nagrody za Albumu Roku, Najlepszy Albumu R&B, Najlepsza Piosenka R&B, Najlepszy Wokal R&B i Najlepszy Nowy Artysta. Mimo wielu napisanych tekstów Hill nie wydała kolejnej płyty, a jej występy zdawały się być sporadyczne.

25 sierpnia 2019 roku Ms. Lauryn Hill zagra jedyny i niepowtarzalny koncert dla polskiej publiczności na międzynarodowej trasie promującej jubileusz 20-lecia płyty "The Miseducation of Lauryn Hill". Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Chcesz wiedzieć więcej?

• Oficjalna strona: https://mslaurynhill.com/
• Twitter: https://twitter.com/mslaurynhill
• Facebook: https://www.facebook.com/mslaurynhill/
• Instagram: https://www.instagram.com/ms_laurynhill/