Pomiń
Muse

Rock/Pop

Muse - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Muse

Gdy połączy się niezwykle emocjonalny głos z doskonałymi dźwiękami gitary i perkusji to otrzyma się zespół, który co rusz zaskakuje swoich fanów. Oczywiście chodzi tu o angielską grupę Muse, która połączywszy rock alternatywny z elementami popu i muzyki elektronicznej, tworzy wyśmienite kawałki zdobywające szczyty list przebojów.

Członkowie Muse poznali się na początku lat 90., gdy uczęszczali razem do Teignmouth Community College. Matt Bellamy grając na gitarze w innym zespole spróbował swoich sił w przesłuchaniu do zespołu Dominica Howarda, stając się w późniejszym czasie także jego wokalistą i autorem piosenek. Wspólnymi siłami zwerbowali oni Chrisa Wolstenholme'a jako drugiego basistę, po czym zaczęli grać pod nazwą "Rocket Baby Dolls", przyjmując wizerunek gothic glam. W 1994 roku zespół wygrał swój pierwszy lokalny konkurs muzyczny, dzięki czemu jego członkowie zaczęli na poważnie myśleć o dalszej karierze. Krótko po wygranej grupa przyjęła nazwę "Muse" i zmieniła miejsce zamieszkania. Cztery lata wspólnego grania zaowocowały nie tylko pierwszymi koncertami w Londynie oraz w Manchesterze, ale także wydaniem 11 maja 1998 roku debiutanckiej EP'ki "Muse". Ich druga EP'ka "Muscle Museum" ukazała się 11 stycznia 1999 roku.

Po wielu trudnościach trio podpisało kontrakt płytowy z wytwórnią "Maverick Records" i rozpoczęło pracę nad pierwszym albumem. "Showbiz" wydany we wrześniu 1999 roku zawierał w sobie utwory, takie jak: "Uno", "Sunburn" czy "Muscle Museum". Album ten wyraził agresywny, a zarazem melancholijny styl muzyczny grupy. Podczas prac nad kolejnym krążkiem - "Origin of Symmetry" (2001) grupa postanowiła przetestować nowe, nietypowe instrumenty, jak kościelne organy czy melotron. Na płycie tej znalazło się więcej arpeggiowanej gitary, gry na fortepianie, a przede wszystkim duże ilości znakomitego falsetu frontmena. "Origin of Symmetry" pojawiło się na listach największych albumów rockowych z 2000 roku, zarówno na listach sondażowych, jak i wydawniczych.

Trzeci krążek Muse zatytułowany "Absolution" ukazał się 15 września 2003 roku i wręcz natychmiastowo zadebiutował na pierwszym miejscu w Wielkiej Brytanii dzięki hitom, takim jak: "Time Is Running Out", "Hysteria", "Sing for Absolution" oraz "Butterflies and Hurricanes". Ostatecznie album uzyskał złoty certyfikat w Stanach Zjednoczonych. Grupa odbyła roczną trasę wspierającą album, odwiedzając Australię, Nową Zelandię, Stany Zjednoczone, Kanadę i Francję. Zespół zdobył dwie nagrody "MTV Europe Music Awards", włączając w to statuetkę w kategorii "Najlepszy wykonawca alternatywny", a także nagrodę "Q Awards" w kategorii "Najlepszy występ na żywo". Trio otrzymało tę samą nagrodę również podczas gali "Brit Awards 2005". Rok 2006 przyniósł kolejną płytę o nazwie "Black Holes and Revelations", której motywem przewodnim stała się tematyka science fiction. Album uplasował się na pierwszym miejscu list przebojów w Wielkiej Brytanii oraz w dużej części Europy i Australii, natomiast w USA osiągnął dziewiąte miejsce na liście "Billboard 200". Fani pokochali płytę za przebojowe "Supermassive Black Hole" i energetyczne "Map of the Problematique".

Piąty studyjny krążek "The Resistance" wydany został we wrześniu 2009 roku. Znalazł się on na szczycie list przebojów w dziewiętnastu krajach, a także zajął trzecie miejsce w liście "Billboard 200". 17 maja 2010 roku ukazał się singiel "Neutron Star Collision (Love Is Forever)", będący głównym utworem w ścieżce dźwiękowej do sagi "Zmierzch: Zaćmienie". Tracklista do następnego albumu ujawniona została 13 lipca 2012 roku, a sam album pojawił się 1 października. Na płycie znalazły się single "Madness", "Supremacy", a także "Animals", które znacząco rozbudowały szeregi entuzjastów rockowo-elektronicznego brzmienia Muse. Grupa ogłosiła swoją siódmą płytę "Drones" 11 marca 2015 roku. Następnego dnia na kanale Youtube pojawił się teledysk do utworu "Psycho", który możliwy był do natychmiastowego pobrania z przedpremierowym zamówieniem albumu. Kolejnymi utworami były "Dead Inside" oraz "Mercy". Album w całości miał swoją premierę 8 czerwca tego samego roku, a osiem miesięcy później otrzymał on nagrodę podczas 58. ceremonii Grammy Awards za "Najlepszy album rockowy". 18 maja 2017 roku wydany został singiel "Dig Down" promujący ósmy krążek zespołu. "Simulation Theory" trafił do oficjalnej sprzedaży 9 listopada 2018 roku. Płyta zawiera lżejsze utwory nawiązujące do fantastyki i popkultury lat 80. z szerokim zastosowaniem syntetyzatorów.

Charakterystyczna histeria w głosie Bellamy'iego, nieprawdopodobnie żywiołowe kawałki i występy na żywo, będące wielkimi wydarzeniami, stały się wizytówką zespołu przyciągającą na każdy koncert tysiące fanów z całego świata.

Informacje na temat Muse znajdziesz też tutaj:

• Oficjalna strona: http://www.muse.mu
• Twitter: https://twitter.com/muse
• Facebook: https://web.facebook.com/muse/
• Instagram: https://www.instagram.com/muse
• Youtube: https://www.youtube.com/user/muse

Koncert w Polsce odbędzie się 22 czerwca 2019 roku, TAURON Arena, Kraków.