Polska

1 Wydarzeń

Więcej o Pasja Flamenco

Mistrzowie flamenco w hołdzie dla „La Chany - to niezwykły koncert, który odbędzie się we Wrocławiu w ramach kolejnej edycji Festiwalu Arte Flamenco. W tym roku jego muzą stała się legendarna tancerka flamenco „La Chana”. Jest ona inspiracją dla wielu tancerzy, ale nie tylko, ponieważ wiele kobiet na całym świecie podziwia ją za jej silnego ducha, wiarę i wierność swojej pasji do flamenco. Biograficzny film o niej pt. „La Chana Królowa flamenco” podbił serca widzów w wielu krajach i otrzymał kilka prestiżowych nagród. Artystka jest już dojrzałą kobietą, ma 73 lata a jej taniec i ekspresja porusza publiczność na całym świecie. I choć stan zdrowia nie pozwala jej już podróż do Polski, to nadal jest aktywną tancerką w Hiszpanii.

Koncert we wrocławskiej Synagodze to wydarzenie bez precedensu. Na jednej scenie zobaczymy wspaniałych hiszpańskich artystów: mistrzowskiej klasy śpiewaka Pepe de Pura, niezwykle utalentowaną tancerkę z Malagi - Agueda Saavedra, która zatańczy w duecie z tancerzem Adrianem Santaną a na gitarze towarzyszyć im będzie Francisco Vinuesa. W programie zobaczymy między innymi: taniec w długiej sukni z trenem, taniec solowy z kastanietami i taniec w duecie z tancerzem, zazwyczaj flamenco tańczą soliści, taniec w parze kobieta i mężczyzna jest rzadkością, dlatego polskich widzów czekają niezwykłe emocje.

Agueda Saavedra - jest tancerką o wielkiej charyzmie, jej taniec jest pełen uczuć, przejmujący i przepełniony kobiecą energią Mimo swojego młodego wieku zdobyła już wielkie uznanie zarówno wśród publiczności jak i w środowisku krytyków, którzy w tym roku na Festiwalu Flamenco w Jerez okrzyknęli ją - odkryciem roku.

Pepe de Pura - to jeden z najlepszych śpiewaków flamenco, którego głos inspiruje wielu tancerzy. Występował wiele lat z Ewą Yerbabuena, Farruquito y Familia, Maria Moreno i wielu innych. Adrian Santana – jego taniec jest pełen elegancji, męskiej siły i doskonałej techniki. Zdobył wiele nagród między innymi za swój taniec, zdobył II miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie na największym Festiwalu Cante de las Minas (Hiszpania).

Francisco Vinuesa – posiada własny styl, znakomitą technikę i kreatywność w grze na gitarze, Za swoje kompozycje do spektakli muzycznych został zgłoszony do nominacji do Nagrody Premios Max 2016 w kategorii najlepsza kompozycja muzyczna dla sztuk teatralnych.

Koncert poprzedzi krótki pokaz polskich artystów- niespodzianek.

Całe wydarzenie jest organizowane w ramach Festiwalu Arte Flamenco.

www.arteflamenco.eu

SIMBIOSIS AGUEDA SAAVEDRA Y ADRIAN SANTANA


Szczegóły dotyczące Organizatora Arte Flamenco, 51-151, Wrocław, dolnośląskie, Polska