Pomiń
Phil X & the Drills

Rock/Pop

Phil X & the Drills - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:1

Więcej o Phil X & the Drills

Phil X - wcześniej znany jako muzyk sesyjny, który współpracował z wieloma gwiazdami, m.in. z Alice Cooper, Robem Zombie, Chrisem Cornellem czy Kelly Clarkson. W 2011 roku został poproszony o chwilowe zastąpienie gitarzysty zespołu Bon Jovi. "Chwilowe zastąpienie" okazało się w 2016 roku pełnym etatem na stanowisku głównego gitarzysty.

Phil X, a właściwie Theofilos Xenidis to grecko-kanadyjski muzyk, wokalista i autor piosenek. W 1982 roku wraz z wokalistą Toddem Farhoodem, basistą Kevinem Gingrinchem i perkusistą Scottem Mastersonem założył zespół Sidinex grający połączenie muzyki hard rockowej z heavy metalem. Grupa wydała w 1985 roku tylko jedną EP'kę zatytułowaną "Forever Young", po czym w 1987 roku zmieniła nazwę na Flip City i niedługo po tym zakończyła swoją działalność. Dużą okazją do rozwoju kariery Xenidisa było zaproszenie w 1990 roku na wspólne tournée wraz z Randym Covenem. W latach 1992-1993 artysta pojawił się wraz ze swoimi doskonałymi riffami na dziesiątej płycie zespołu Triumph. W roku 1994 Phil współpracował z Terrym Brownem, Dougiem Varty'm, Robem Kennedym i innymi tworząc krótko działający zespół The Bushdoctors. Ponadto Phill X był gitarzystą amerykańskiego zespołu Powder. W 2011 roku uśmiech losu sprawił, iż muzyk zastąpił głównego gitarzystę Bon Joviego - Richiego Samborę. Phil X mając niełatwe zadanie poradził sobie z nim doskonale, co zostało docenione i zaowocowało podpisaniem stałego kontraktu z zespołem Bon Jovi.

Od 2003 roku Phil X współtworzy rockowy zespół The Drills, który ma na koncie cztery studyjne albumy, a premiera piątego krążka "Stupid Good Lookings vol. 2" zapowiedziana została na początek 2020 roku. Grupa ogłosiła także trasę koncertową, która obejmie występ w warszawskim klubie Stodoła. Wyśmienita gra, doskonały wokal i niezwykła energia sprawiają, że na koncertach Phila X & The Drills z roku na rok pojawia się coraz więcej fanów.

Szukasz dodatkowych informacji?

• Oficjalna strona: https://philx.tv/
• Twitter: https://twitter.com/TheRealPhilX
• Facebook: https://www.facebook.com/thedrills/

Koncert w Polsce odbędzie się 23 marca 2020 roku, Klub Stodoła, Warszawa.