Pomiń
Piotr Rogucki

Rock/Pop

Piotr Rogucki - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:2

Więcej o Piotr Rogucki

Charyzmatyczny wokalista i autor tekstów w grupie Coma, od 2011 prowadzi także karierę solową, w ramach której wydał 3 albumy (ostatni, J. P. Śliwa w 2015 roku). Pierwsze kroki na estradzie stawiał biorąc udział w przeglądach i festiwalach, na których prezentował własne piosenki. W 2001 roku zajął 2. miejsce na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2004, już z zespołem Coma, artysta zdobył Grand Prix, nagrodę im. A. Osieckiej a także wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Tego samego roku, nakładem BMG Poland, na rynku ukazał się debiutancki album grupy pt. Pierwsze wyjście z mroku, promowany m.in. singlem Spadam. Płyta, muzycznie kojarzona z brzmieniem formacji Illusion czy Pearl Jam, dotarła do 7. pozycji notowania OLiS, osiągając spory sukces. Zdobyła Fryderyka w kategorii Album Roku Rock. Kolejne krążki Comy Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków (2006), Hipetrofia (2008), Czerwony album (2011) osiągały w tym samym rankingu miejsce 1., zaś wydana w 2016 płyta 2005 YU55, miejsce 2.
Muzyk udzielał się także w utworach innych wykonawców, m.in. w utworze Whole World is Watching zespołu Within Temptation.
W 2009 roku zdobył Fryderyka w kategorii Wokalista Roku Rock. W 2014 uznany za Polskiego Wokalistę Rocku na gali Antyradia.
Artysta znany jest także ze swej aktorskiej kariery i występów w dawny Teatr Rozmaitości Warszawa oraz telewizyjnej przez 4 edycje piastował stanowisko jurora w programie Must Be The Music Tylko muzyka.