Pomiń
Pure Reason Revolution

Rock/Pop

Pure Reason Revolution - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:2

Więcej o Pure Reason Revolution

Czy ktokolwiek mógł spodziewać się, że po 10 latach ciszy wznowi działalność jedna z najbardziej obiecujących formacji rockowych pierwszej dekady XXI wieku?

A tak właśnie się stało! Pure Reason Revolution powracają i wciąż na ich czele stoją Chloe Alper i Jon Courtney.


W kwietniu ukazuje się ich nowe dzieło - "Eupnea" i ci którzy już je słyszeli uważają, że wstrząśnie muzycznym rynkiem. Jest ekscytujące, progresywne, melodyjne i nowoczesne. W poszczególnych kompozycjach można odnaleźć najlepsze elementy albumów The Dark Third, Hammer And Anvil i Amor Vincit Omnia, ale nowy jako całość przewyższa je pod każdym względem.

Filmowe pejzaże dźwiękowe Hammer And Anvil? Tak! Mroczna atmosfera i elektronika Amor Vincit Omnia? Tak. Chwalebny psych-prog ich debiutu? Też!

W okresie 10-letniej rozłąki Jon założył z wokalistką Sammi Doll formację Bullet Height, by później zdecydować się na długi rozbrat z muzyką.

"Nie stworzyłem żadnej nowej muzyki przez spory czas, a potem naszły mnie myśli: "gdzie jestem?","kim jestem?" - to było jak muzyczny reset czy coś takiego. Wróciłem do studia i to, co zacząłem robić, było o wiele bardziej progresywne. Pomyślałem: "no cóż, to nie pasuje do Bullet Height, ale to pasuje do… Pure Reason! I wtedy pomyślałem, muszę zadzwonić do Chloe…"

Chloe w czasie wolnym od PRR próbowała swoich sił w nowej formacji - Tiny Giant (duecie z Mattem Collisem), przygotowywała też piosenki z Tomem Bellamy (z The Cooper Temple Clause).

Pewnego dnia zadzwonił Jon…

Chloe była zachwycona pomysłem reaktywacji zespołu. Jon nawiązał też kontakt z Gregiem Jongiem, eks-gitarzystą zespołu i w ten sposób było ich już troje entuzjastów reaktywacji PRR.

Kiedy Pure Reason Revolution wystąpili w czerwcu 2019 na Midsummer Prog Festival w Holandii, reaktywacja stała się faktem.

SKŁAD ZESPOŁU:
Jon Courtney - vocals, guitars, keyboards
Chloë Alper - vocals, bass guitars, keyboards

DYSKOGRAFIA:
Cautionary Tales For The Brave EP (2005)
The Dark Third (2006)
Amor Vincit Omnia (2009)
Hammer and Anvil (2010)
Valour EP (2011)

PURE REASON REVOLUTION ON-LINE:
https://www.facebook.com/purereasonrevolution/
https://twitter.com/prr_official
https://www.instagram.com/purereasonrevolution_official/