Pomiń
Retrospective

Rock/Pop

Retrospective - Bilety

2 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:2

Więcej o Retrospective

RETROSPECTIVE

Retrospective to zespół‚ działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka Progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień. Zespół‚ nie zamyka się ściśle w jednej stylistyce, potrafi kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również zaskoczyć słuchacza ostrym, rockowym brzmieniem.

Grupa serwuje na koncertach energetyczne show, które z pewnością porwie każdego fana progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy. Drapieżny i mocny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez kontrastujący z nim delikatny głos Beaty Łagody tworzy wyjątkowy wokalny duet, który stał się elementem rozpoznawczym zespołu. Całą muzykę napędza dynamiczna sekcja, a rockowej mocy dostarczają dwie świetnie współpracujące gitary.

Formacja występowała u boku takich wykonawców jak: Riverside, Fish, RPWL, Antimatter, Big Big Train, Behemoth, Threshold, Subsignal, Lazuli, Disperse, Coma, Illusion, Dżem, Turbo, Fismoll, Materia, Edyta Bartosiewicz.

Grupa zagrała ponad 200 koncertów w Polsce oraz w Europie. Występowała na wielu festiwalach w roli headlinera. Warto wspomnieć o takich wydarzeniach jak Progressive Promotion Festival w Russelsheim lub na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Toruniu.

W 2018 roku pojawiła się na jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie festiwali muzyki progresywnej Night Of The Prog Festival.


NA SCENIE:
Jakub Roszak - wokal
Maciej Klimek - gitara
Łukasz Marszałek - gitara basowa
Beata Łagoda - klawisze, wokal
Robert Kusik - perkusja

DYSKOGRAFIA:
Spectrum Of The Green Morning - 2007
Stolen Thoughts - 2008
Lost In Perception - 2012
The End Of Their World - 2016
Re:Search - 2017
Latent Avidity - 2019

W INTERNECIE:
www.retrospectiveband.pl