Pomiń
Rock na Bagnie

Alternative/Indie Rock

Rock na Bagnie - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Rock na Bagnie

Rock na Bagnie - festiwal dla wszystkich tych, dla których stary, dobry rock jest wręcz sensem życia. Tego lata zapraszamy Was na wyjątkową, bo dziesiątą edycję festiwalu. Przygotujcie się na epicki rock, będzie się działo!

W 2020 roku Goniądz rozbrzmiewać będzie hitami prezentowanymi m.in. przez UK SUBS, The Toasters, Big CYC, Armię, The Analogs czy United Punk Orchestra. UK SUBS to jeden z prekursorów pierwszej fali brytyjskiego punka. Zespół założony został w 1976 roku przez Charliego Harpera, który wcześniej związany był ze sceną rhythm and blues. Grupa prawie każdego roku jest jedną z głównych atrakcji Rebellion Festival w Blackpool w Anglii, a ich utwór "Down on the Farm" nagrany został przez Guns N’Roses na płycie "The Spaghetti Incident" trafiając także do ich koncertowego repertuaru. W lipcu 1982 roku stali się pierwszym zachodnim zespołem, który wystąpił w Polsce od wprowadzenia stanu wojennego i likwidacji związku zawodowego Solidarność.

The Toasters to amerykańska grupa założona w 1981 roku przez Roba "Bucketa" Hingleya, należąca do 3 fali. Zespół doskonale łączy muzykę ska z popem, R&B, rapem i calypso. Ich pierwszy album "Skaboom!" wydany został w 1987 roku. Utwory, takie jak "Manipulator", "Now or Never" czy "Talk Is Cheap" przyniosły wierną grupę fanów, która z pewnością pokaże swoje istnienie podczas Rocka na Bagnie.

Big CYC - tego zespołu to chyba nie trzeba przedstawiać! Dokładnie 30 lat temu ukazał się ich debiutancki album "Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore" - prawdziwa rock'n'rollowa petarda, którą grupa w całości zagra podczas festiwalu! Jeśli ktoś - tak samo, jak my - pokochał "Dzieci Frankensteina", "Kapitana Żbika" czy "Ballady o smutnym skinie" to musi być 3-ego i 4-ego lipca w Goniądzu.

Armia od 1984 roku niezmiennie gra punk rock i hardcore, przeplatając je reggae, metalem, a nawet jazz-rockiem. Na początku lat 90., na fali popularności mocniejszych odmian rocka, zespół odniósł sukces na szerszej scenie muzycznej. Dzięki wydaniu albumu "Legenda" szybko zyskali sympatię słuchaczy o dość zróżnicowanych gustach - punkowców i miłośników kultury popularnej. Frontman zespołu - Tomek Budzyński - obiecuje, że podczas festiwalu usłyszymy wszystkie utwory z "Legendy". The Analogs to punk rock pełną gębą! Zespół powstały w 1995 roku, uważany jest za pioniera w muzyce street punk w Polsce. Grupa zyskała popularność dzięki unikatowym i niezwykle trafionym tekstom Pawła Czekały. "Dzieciaki atakujące policję", "Blask szminki", "Pierdolona era techno" - zaśpiewajmy to razem z nimi, przecież znamy tekst! United Punk Orchestra to polski zespół grający muzykę punk rockową. Kapela powstała na przełomie 2018 i 2019 roku z inicjatywy Roberta Szymańskiego. W jej skład weszli aktualni muzycy zespołu Sexbomba: Robert Szymański, Piotr Welcel, Maciej Gortatewicz i Hubert Traczyk oraz Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk (KSU), Jan "Młody" Siepiela (Sedes), Mirosław "Smalec" Malec (Ga-Ga, Zielone Żabki), Agata Polic (DDA, Blade Loki), Sławomir "Melon" Świdurski (Prawda), Patrycjusz "Nullo" Kochanowski i Anna Kawa. Zespół nagrał płytę "A ja żyję obok was...", zawierającą utwory Tomasza "Siwego" Wojnara, nieżyjącego lidera zespołu Defekt Muzgó.

Słów kilka o historii festiwalu:

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w lipcu 2010 roku w Strękowej Górze, u samych bram Biebrzańskiego Parku Narodowego. 54 zespoły (m.in.: Kaganiec, Junk, Bang bang, Spengimas) zagrały dla przybyłych gości muzykę w klimatach od anarchopunka i HC, poprzez street punk, ska, new wave, nu metal, aż po death i black metal. Druga odsłona odbywająca się również w lipcu i w tym samym miejscu, ale rok później, była bardziej punkowa. Dla kilku tysięcy widzów, nie tylko z Polski, zagrało 41 kapel, a wśród nich: Miasto, Redakcja, Moskwa, Cytadela i Obscure. W 2012 roku festiwal nie odbył się z powodu braku dofinansowania z Unii Europejskiej. Rok 2013 przyniósł kolejną odsłonę w zupełnie nowej lokalizacji - w miejscowości Goniądz. Dla stęsknionych widzów zagrali, m.in.: Tester gier, Lillipop, Kuba Rozpruwacz, Larwy Polarne oraz Against All Odds. Oprócz muzyki, w sali kinowej GOK, zaprezentowane zostały filmy "Punk Rock według Złodziei Rowerów" w reżyserii Przemysława Tymińskiego oraz "Variete – muzyka bez końca" Dariusza Landowskiego. Niezwykłą atrakcją tej odsłony była premiera III tomu książki Grzegorza K. Witkowskiego "Grunt to Bunt – Rozmowy o Jarocinie" połączona ze spotkaniem z autorem oraz legendarnymi muzykami – Darkiem Duszą i Adamem Martuzalskim.

IV edycja festiwalu Rock na Bagnie przywitała jeszcze większą ilość fanów, dla których zagrały 33 zespoły. Uczestnicy festiwalu, prócz doskonałej muzyki, mieli również okazję przyjrzeć się wystawie fotografii "No more Chernobyls (Nigdy więcej Czarnobyla)" niemieckiego fotografa Roberta Knotha. Jedną z wielu atrakcji była również "Bagienna Czytelnia", która bardzo często przeradzała się w nietuzinkowy klub dyskusyjny. Dla najmłodszych festiwalowiczów przewidziano "Bagienne Przedszkole", które pozwalało nie tylko odpocząć od tłumu, ale także pobawić się pod okiem profesjonalistów. W 2015 roku, prócz koncertów, został zorganizowany przez mieszkańców Goniądza jarmark, będący pierwszą z okołofestiwalowych imprez promującą wśród uczestników festiwalu podlaskich artystów ludowych, naturalną żywność, napoje oraz wyroby rękodzielnicze. W kolejnym roku RnB otrzymało wyróżnienie od dziennikarzy magazynu "Wprost", którzy potwierdzili, iż event ten jest uznaną marką na muzycznej i turystycznej mapie Polski. Wśród imprez towarzyszących pojawiły się zawody sportowe, organizowane w ramach Bagiennego Sportu, pokazy filmów, a także spotkania m.in. ze ś.p. Andrzejem "Kaczorem" Kaczkowskim, Piotrem "Pietią" Wierzbickim czy Michałem Wasążnikiem. Na VII Festiwalu Rock na Bagnie, prócz wspaniałych kapel, oglądać można było aż trzy wystawy fotograficzne, a także kilka filmów w Bagiennym Kinie. W 2018 roku na festiwalu zagrały 33 zespoły, zarówno legendy polskiej sceny rockowej, debiutanci, weterani, jak i młodzi gniewni dopiero zaczynający swoją przygodę z rockiem. W 2019 festiwal gościł niezwykłych wykonawców z Japonii i Słowacji. Polskim akcentem byli, np.: Małpoludy, Zenek, Prawda, Faul Techniczny, Gutek, Redakcja i Moskwa. Więcej informacji na:

• Oficjalna strona: http://rocknabagnie.com.pl/
• Twitter: https://twitter.com/RockNaBagnie
• Facebook: https://www.facebook.com/RockNaBagnieofficial/

Festiwal odbędzie się w terminie 3-4.07.2020 r., Goniądz.