Przejdź do głównej zawartości

0 Wyniki

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Slayer

Cechy wyróżniające ten zespół to intensywne riffy gitarowe, charakterystyczny śpiew wokalisty oraz tematyka tekstów i teledysków nawiązująca do morderstw, nekrofilii, eksperymentów na ludziach, nazizmu czy satanizmu. Ponadto zaliczany jest do tzw. "Wielkiej Czwórki" thrash metalu. Mowa tu o amerykańskim zespole Slayer założonym w 1981 roku. Obecny skład zespołu stanowią: wokalista i basista Tom Araya, gitarzyści Kerry King i Gary Holt oraz perkusista Paul Bostaph.

Slayer oryginalnie założony został przez Kerry Kinga, Jeffa Hannemana, Dave Lombardo i Toma Araya. Grupa początkowo grała covery zespołów, takich jak "Iron Maiden" i "Judas Priest" podczas imprez w różnych klubach południowej Kalifornii. Wczesny wizerunek kapeli opierał się w dużej mierze na motywach szatańskich, czyli pentagramach, ciemnym makijażu, kolcach i odwróconych krzyżach. W 1983 roku kapela zaproszona została jako support dla zespołu "Bitch". Grupa przykuła uwagę Briana Slagel'a, byłego dziennikarza muzycznego, który dopiero co stał się założycielem wytwórni "Metal Blade Records". Będąc pod ogromnym wrażeniem umiejętności grupy spotkał się z nimi za kulisami i poprosił o nagranie oryginalnego utworu na nadchodzący album kompilacyjny "Metal Massacre III". Stworzony w tym celu "Aggressive Perfector" doprowadził zespół do podpisania z wytwórnią kontraktu. Nie posiadając budżetu nagraniowego, grupa sama musiała sfinansować swój debiutancki album. "Show No Mercy", wydany pośpiesznie w grudniu 83', mimo że był krytykowany za niską jakość produkcji, stał się najlepiej sprzedającym się wydawnictwem wytwórni. Zawierał w sobie m.in. utwory "The Antichrist", "Die by the Sword" oraz "Black Magic", które regularnie grane są na koncertach Slayer'a. Do 1985 roku płyta "Show No Mercy" sprzedała się w ponad 40 000 egzemplarzy, co doprowadziło zespół do powrotu do studia i rozpoczęcia nagrywania kolejnego albumu. "Hell Awaits" ujrzał światło dzienne w marcu 1985 roku i szybko stał się hitem.

Po sukcesie drugiego krążka kapela otrzymała propozycję kontraktu nagraniowego z nowo założoną wytwórnią "Def Jam Records", w głównej mierze opartej na hip-hopie. Nowy album "Reign in Blood" charakteryzował się krótszymi i szybszymi utworami, jak "Angel of Death", "Altar of Sacrifice" czy tytułowe "Raining Blood". Jednakże dystrybutor Def Jam - "Columbia Records" odmówił wydania albumu z powodu utworu "Angel of Death", w którym szczegółowo opisano obozy koncentracyjne oraz eksperymenty przeprowadzane na ludziach przez nazistowskiego lekarza Josefa Mengele. Album wydany został dopiero 7 października 1986 roku przez "Geffen Records". Chociaż płyta nie miała praktycznie żadnej audycji radiowej to stała się pierwszym albumem zespołu, który wszedł na 94 miejsce listy "Billboard 200". "Seasons in the Abyss" piąty album zespołu, wydany 25 października 1990 roku, ukazał się pod szyldem nowej wytwórni "Def American". Zadebiutował on na 44 miejscu listy "Billboard 200" i otrzymał złoty certyfikat w 1992 roku. W tym samy roku, ze względu na konflikty z kolegami, a także narodziny dziecka, szeregi zespołu opuścił Lombardo, a zastąpił go Bostaph. Ósmy krążek "Diabolus in Musica" wydano 9 czerwca 1998 roku. Mimo, że otrzymał mieszane recenzje krytyków to sprzedał się w pierwszym tygodniu aż w 46 000 egzemplarzy, dając przy tym 31 pozycję na liście "Billboard 200". Następny album "God Hates Us All" ukazał się 11 września 2001 roku.

Zespół otrzymał swoją pierwszą nominację do nagrody Grammy za piosenkę "Disciple", jednakże nagrodę przyznano Tool za utwór "Schism". "Christ Illusion" - dziesiąta płyta Slayer'a dostępna w oficjalnej sprzedaży od 8 sierpnia 2006, zadebiutowała na piątej pozycji Billboardu w pierwszym tygodniu sprzedaży. Trzy tygodnie później Slayer wprowadzony został do "Kerrang! Hall of Fame" za ich wpływ na scenę heavy metalu. Pierwszy singiel z tego albumu - "Eyes of the Insane" znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Piła 3". 2 maja 2013 roku zespół pożegnał swojego wieloletniego kolegę Jeffa Hannemana. Pomimo śmierci Jeffa i niepewności co do przyszłości zespołu, Slayer kontynuował prace nad nowym albumem. "Repentless" wydany jako dwunasty z kolei krążek, ukazał się 11 września 2015 roku. 22 stycznia 2018 ogłoszono pożegnalną trasę koncertową, która kontynuowana jest także w 2019 roku.

Nie zapomnij o swoich idolach:

• Oficjalna strona: https://www.slayer.net/
• Twitter: https://twitter.com/slayer
• Facebook: https://www.facebook.com/slayer/
• Instagram: https://www.instagram.com/slayerbandofficial/

Koncert w Polsce odbędzie się 04 czerwca 2019 roku, Arena Gliwice, Gliwice.