Pomiń
Sylwia Grzeszczak

Rock/Pop

Sylwia Grzeszczak - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Sylwia Grzeszczak

To znowu Ty, rzuciłeś spojrzenia dwa...i bardzo cieszymy się z tego powodu, ponieważ możemy przedstawić Tobie naszą utalentowaną rodaczkę - Sylwię Grzeszczak.

Sylwia swoje pierwsze kroki na scenie stawiała mając zaledwie pięć lat - wystąpiła wtedy w programie "Od przedszkola do Opola", w którym zaśpiewała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka "Byle było tak". Wkrótce po tym rozpoczęła naukę na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych. Swoje nauczanie zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu. W 2004 roku nastąpił przełom w karierze młodziutkiej artystki, bowiem wzięła ona udział w konkursie "Drzwi do kariery", zajmując w nim pierwsze miejsce. Zaledwie rok później uczestniczyła w czwartej edycji programu telewizyjnego "Idol", w którym niestety zakończyła swój występ na etapie grupowym. Również w tym samym roku otrzymała główną nagrodę w konkursie poezji śpiewanej za skomponowanie muzyki do wiersza Ernesta Brylla.

W 2006 roku wokalistka nagrała trzy piosenki na płytę "Adsum" grupy Ascetoholix, a w 2007 roku współpracowała z Agnieszką Włodarczyk nad jej debiutanckim albumem "Nie dla oka". 21 listopada 2008 roku ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany "Ona i on", współtworzony z raperem Marcinem "Liberem" Piotrowskim. Znajdujące się na nim utwory "Nowe szanse", "Co z nami będzie" oraz "Mijamy się" szybko podbiły serca słuchaczy, plasując się na szczytach list przebojów najważniejszych polskich rozgłośni radiowych. Rok 2011 zaowocował opublikowaniem pierwszego solowego singla "Małe rzeczy", który w niecały miesiąc po premierze znalazł swój finał na liście "Hit Lata 2011" stacji VIVA Polska oraz pojawieniem się w sierpniu drugiego utworu "Sen o przyszłości" zwiastującego rychłe nadejście drugiego studyjnego albumu o takiej samej nazwie. Wraz z ukazaniem się trzeciego singla z płyty - "Karuzela" - album "Sen o przyszłości" osiągnął status dwukrotnej platyny już w pierwszym kwartale 2012 roku. 11 czerwca 2013 światło dzienne ujrzał kolejny krążek o tytule "Komponując siebie", promowany przez utwory, takie jak: "Księżniczka", "Flirt", "Pożyczony" oraz "Kiedy tylko spojrzę". Jeszcze w tym roku artystka wystąpiła podczas koncertu "Największe przeboje roku" na festiwalu TOPtrendy w Sopocie, została uhonorowana SuperNagrodą podczas Superjedynek na jubileuszowym 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a podczas gali Eska Music Awards odebrała nagrodę dla Najlepszej Artystki. 6 kwietnia 2016 roku album "Komponując siebie" osiągnął status potrójnie platynowej płyty. Cztery miesiące później podczas gali Eska Music Awards 2016 zaśpiewała premierowy utwór "Tamta dziewczyna" ze swojej najnowszej płyty, zgarniając przy tym dwie statuetki w kategoriach Najlepsza Artystka i Eska TV Award - Najlepsze Video za "Tamta dziewczyna".

25 listopada 2016 roku wydano następną płytę "Tamta dziewczyna", która niecały miesiąc po premierze uzyskała status platyny. Znalazła się na niej również ballada nagrana z Mateuszem Ziółko - "Bezdroża". W maju 2018 roku z okazji 10-lecia pracy artystycznej nagrała wraz z mężem singiel "Dobre Myśli". W tym samym miesiącu wystąpiła podczas Polsat Super Hit Festiwal w Sopocie, gdzie w ramach recitalu "Tamta dziewczyna ma jubileusz" wykonała swoje największe przeboje. Artystka została nagrodzona Bursztynowym Słowikiem Publiczności, nagrodą radia RMF FM oraz Sercem Polsatu.

Po więcej informacji sięgaj na:

• Oficjalna strona: http://www.sylwiagrzeszczak.pl/
• Facebook: https://www.facebook.com/SylwiaGrzeszczakOfficial/