Sztywny Pal Azji bilety

Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury.
Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: Wieża radości, wieża samotności oraz Nasze Reggae, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez 3 kolejne lata.
Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) z jeszcze gościnnym udziałem Ryszarda Wojciula (Róże Europy) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na słynnej Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wieża radości znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

2 wydarzeń dla Sztywny Pal Azji 2 Wydarzenia

Wydarzenia >> Polska (2)

  • 05 paź 2018 pią 20:00
  • Winyle Tour: Kobranocka, Róże Europy, Sztywny Pal Azji

    pią 20:00
  • pią 20:00