Pomiń
  1. Strona domowa
  2. Muzyka
  3. Alternative/Indie Rock
  4. Tauron Nowa Muzyka Katowice
Tauron Nowa Muzyka Katowice

Alternative/Indie Rock

Tauron Nowa Muzyka Katowice - Bilety

1 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tegoroczne lato reprezentowane będzie przez różne festiwale, na których z pewnością nie zabraknie dobrej muzyki i wyjątkowych gwiazd. Zapraszamy na festiwal "Tauron Nowa Muzyka", który odbędzie się w dniach 11-14 czerwca 2020 w katowickiej Strefie Kultury.

Historia festiwalu rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to grupa przyjaciół związana z klubem "Hipnoza" postanowiła zaaranżować swój własny event. Pierwsze koncerty zorganizowane zostały w nieczynnym szybie kopalni Wilson, gdzie wystąpili DJ Krush, Swayzak oraz Cristian Vogel. Kolejne dwie edycje imprezy odbyły się w Cieszynie, natomiast od 2009 roku organizacja festiwalu na stałe wróciła do Katowic - najpierw na tereny nieczynnej kopalni węgla kamiennego "Katowice", a następnie w latach 2012-2013 do Doliny Trzech Stawów. Od 2014 roku festiwal organizowany jest w katowickiej Strefie Kultury, która utworzona została na zrewitalizowanych terenach kopalni.

Od samego początku festiwal skupiał się na prezentowaniu muzyki elektronicznej, tanecznej i jazzu. Połączywszy doskonałe brzmienia oraz postindustrialną lokalizację otrzymano idealne miejsce przyciągające tysiące młodych ludzi, zarówno z Polski, jak z innych części świata. Najlepszymi dowodami ukazującymi niezwykłość tego miejsca są nagrody przyznane przez "European Festival Awards" w latach 2010, 2012 i 2014 w kategorii "Najlepszy Mały Festiwal". Niezależnie od głównego koncertu, w trakcie całego roku, odbywają się mini koncerty w ramach cyklu "Before Tauron Nowa Muzyka".

Najświeższe informacje i cały line-up znajdziesz tutaj:

• Oficjalna strona: http://festiwalnowamuzyka.pl/
• Twitter: https://twitter.com/nowa_muzyka
• Facebook: https://www.facebook.com/NowaMuzyka/
• Instagram: https://www.instagram.com/nowa_muzyka/