Pomiń
Tede

Hip-hop/R&B

Tede - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Tede

Jeden z najdłużej działających, najbardziej utytułowanych i najczęściej nagradzanych polskich raperów.
Zaczynał w 1994 roku w zespole hip-hopowym 1 Killa Hertz (wraz z DJ 600V i DJ JanMarian), który pozostawił po sobie tylko 2 utwory: Wyłącz mikrofon oraz 1kHz.
W 1997 roku grupa, pod nazwą zmienioną na Trzyha, doczekała się albumu, zatytułowanego Wuwua. Po zmianach personalnych i dołączeniu do składu Michała Witaka (znanego jako Numer Raz) zespół przemianował się na Warszafski Deszcz i wydał, cieszący się dużą popularnością, krążek Nastukafszy (1999).
W 2000 roku Jacek Graniecki bo tak naprawdę nazywa się raper zaczął przygotowywać się do wydania pierwszej solowej płyty S.P.O.R.T., która ukazała się w 2001 i odniosła spory sukces docierając do 29. miejsca OLiS. Kolejny album 3h hajs hajs hajs, przebojem wdarł się na listy przebojów i za sprawą hitu Wielkie Joł, dotarł do 8. lokaty Oficjalnej Listy Sprzedaży. Rekord ten został pobity w 2009 przez szóstą płytę długogrającą artysty Note2 (3. miejsce na OLiS) oraz kolejną FuckTede/Glam Rap (2. miejsce na OLiS).
W 2011 roku Tede znalazł się na 3. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów magazynu Machina. W 2012 identycznie sklasyfikował go serwis muzyczny Porcys. W 2016 artysta wystąpił na, zrealizowanym z rozmachem, podsumowującym jego karierę muzyczną, koncercie Pół życia na żywo który został upamiętniony wydawnictwem koncertowym o tym samym tytule. W tym samym roku artystę uhonorowano statuetką Złotej Felgi za całokształt hip-hopowej twórczości.