Pomiń

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o The Jacksons

The Jacksons świętują 50 lat jako jedna z najbardziej udanych i najbardziej znanych grup w historii muzyki.

Jackie, Tito, Jermaine, Marlon i Michael, pięciu braci z Gary w stanie Indiana, znanych pierwotnie jako Jackson 5, a później jako Jacksons, osiągnęła szczyt światowej sławy dzięki połączeniu niezwykłego talentu muzycznego i spektakularnych choreografii.
Zdobyli status Królewskiej Grupy Pop w świecie muzyki, zapewniając tzw. wyrzutnię do tego, co stało się z legendarną solową karierą Michaela Jacksona.

Grupa osiągnęła międzynarodowy sukces w Motown w 1969 roku, a ich pierwszy singiel "I Want You Back" osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. Ich kolejne 3 single "ABC", "The Love You Save" i "I'll Be There" również zajęły pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100.

The Jackson 5 dosłownie tworzy historię muzyki z 4 debiutanckimi singlami, które osiągnęły nr 1. Ostatecznie zdobyli 17 razy pierwsze miejsce i umieścili czterdzieści singli w Hot 100, z takimi hitami jak "Never Can Say Goodbye" i "Dancing Machine".

Do tej pory ich nagrania Motown sprzedały się ponad 200 milionach egzemplarzy. W 1976 roku grupa, z wyjątkiem Jermaine'a, opuściła Motown i rozpoczęła współpracę z Epic Records, gdzie do grupy dołączył najmłodszy z braci Randy. Jednocześnie grupa zmienia nazwę na The Jacksons.

W latach 1976-1981 wydali pięć albumów, w tym The Jacksons (1976), Destiny (1978) i Triumph (1980), na których znalazły się przeboje "Enjoy Yourself", "Blame It On The Boogie", "Shake Your Body (Down to the Ground)" i "Can You Feel It".
W 1983 roku zespół wraz z Jermaine'em wystąpił na koncercie z okazji 25 rocznicy powstania Motown zatytułowanym „ Yesterday, Today, Forever” a następnie wydał album Victory (w tym hit Billboard nr 3 "State Of Shock" z udziałem Micka Jaggera).
Kiedy bracia rozpoczęli trasę The Victory Tour w 1984 roku, stała się ona najbardziej dochodową jaka kiedykolwiek odbyła się w Stanach Zjednoczonych.

Jacksonowie stali się inspiracją dla kilku pokoleń zespołów, w tym Backstreet Boys, New Edition, N * SYNC, New Kids on the Block, a ostatnio Jonas Brothers, One Direction i wiele innych.

W 1980 roku The Jacksons zostali uhonorowani gwiazdą na Hollywood Walk of Fame. W 1997 roku zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame, a w 1999 roku do Vocal Group Hall of Fame. Na BMI Urban Awards w 2008 roku, The Jacksons zostali uhonorowani jako Ikony BMI. W 2016 roku "ABC" dołączyło do "I Want You Back" i zostało wprowadzone do Galerii Sław Grammy Akademii Nagrań.