Pomiń
The Jacksons

Hip-hop/R&B

The Jacksons - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o The Jacksons

The Jackson, wcześniej znany jako The Jackson 5, to amerykański zespół popowy, na który składają się członkowie rodziny Jacksonów. Grupa założona została w 1965 roku przez braci Jackie, Tito i Jermaine. Ich młodsi bracia Marlon oraz Michael dołączyli do nich w niedługim czasie.

Przygoda z muzyką rozpoczęła się tak naprawdę od 1966 roku, kiedy to Jacksonowie wygrali pokaz talentów w Theodore Roosevelt High School. Po wielu kolejnych wygranych pokazach talentów, Joe Jackson zarezerwował dla swoich synów występy w kilku lokalach muzycznych Chitlin' Circuit, w tym Chicago's Regal Theater oraz Harlem's Apollo Theater, w których również, w 1967 roku, młodzi artyści zdobyli pierwsze miejsce. W tym samym roku zespół podpisał pierwszy kontrakt nagraniowy z Gordonem Keithem - właścicielem i producentem Steeltown Records oraz wydali debiutanckie single: "Big Boy" śpiewany w całości przez 9-letniego wówczas Michaela, a także "We Don't Have to Be Over 21". W sierpniu 1969 roku grupa The Jackson 5 wykonała cover "It's Your Thing" podczas otwarcia występu The Supremes, a także w tym samym miesiącu wydała swój pierwszy międzynarodowy singiel "I Want You Back", który stał się przepustką do dalszej kariery. W grudniu tego samego roku wydany został debiutancki album studyjny zatytułowany "Diana Ross Presents The Jackson 5". Album zawierający soulowo-popowe utwory zachwycił setki tysięcy słuchaczy na całym świecie. "I Want You Back" trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 w styczniu 1970 roku. Wytwórnia widząc potencjał młodego Michaela postawiła również na jego solową karierę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Niezwykły talent artysty zapoczątkował na świecie tzw. Jacksonmanię.

Od 1972 roku płyty zespołu zaczęły systematycznie spadać z list przebojów, pomimo solowych sukcesów Michaela i Jermaine'a. W listopadzie 1976 roku, będąc pod skrzydłami nowej wytwórni, grupa wydała jedenasty album "The Jacksons", który niezależnie od tego, iż otrzymał złoty certyfikat, nie wygenerował tak dużej sprzedaży, kiedy działali pod szyldem wytwórni Motown. Do 1984 roku bracia nagrali kolejne cztery albumy. Niestety różne problemy oraz coraz częstsze kłótnie doprowadziły do częściowego rozpadu zespołu. Pod koniec 1984 szeregi grupy opuścił Michael, a miesiąc później w jego ślad poszedł Marlon, który także postanowił kontynuować karierę solową. W 1989 roku, pozostały kwartet w składzie Tito, Jackie, Jermaine i Randy, wydał "2300 Jackson Street", który nie odniósł komercyjnego sukcesu i stał się ostatnim albumem zespołu. We wrześniu 2001 roku, po prawie 17 latach od ostatniego wspólnego występu, wszyscy bracia spotkali się na dwóch występach w Madison Square Garden z okazji 30. rocznicy solowej kariery Michaela. Z początkiem 2009 roku czterej najstarsi braci rozpoczęli nagrywanie reality show, mające na celu ponowne połączenie zespołu jako "The Jacksons: A Family Dynasty". Do pełnego połączenia jednak nie doszło z powodu nagłej śmierci Króla Popu. Po tym tragicznym wydarzeniu, Jacksonowie nagrali piosenkę "This Is It", a także planowali wydanie płyty i trasę koncertową, jednak żaden z tych planów nie został wprowadzony w życie. W 2011 roku Jackie Jackson udostępnił na iTunes swój solowy singiel, a Jermaine wydał swój pierwszy od 21 lat solowy album "I Wish U Love". Marlon Jackson po wydaniu jedenastego solowego albumu zrezygnował w 1989 roku z działalności muzycznej, natomiast Randy zaprzestał swojej aktywności muzycznej w 1991 roku. W 2012 roku nastąpił przełom i Jackie, Marlon, Jermaine oraz Tito postanowili ponownie połączyć siły i koncertować po całym świecie.

Więcej informacji:

• Oficjalna strona: http://thejacksons.live/
• Twitter: https://twitter.com/jacksons
• Facebook: https://www.facebook.com/jacksons/
• Instagram: https://www.instagram.com/thejacksons/
• YouTube: https://www.youtube.com/user/TheJacksonsVEVO/videos