Pomiń
Thirty Seconds To Mars

Rock/Pop

Thirty Seconds To Mars - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Thirty Seconds To Mars

Thirty Seconds to Mars (znany również jako 30 Seconds to Mars) to amerykański zespół rockowy założony w 1998 roku przez braci Jareda (główny wokal/gitara/bas/klawisze) i Shannona Leto (perkusja). Debiutancki album "30 Seconds to Mars" wydany został 27 sierpnia 2002 roku. Zawierał w sobie m.in. utwory, takie jak "Capricorn (A Brand New Name)", "Edge of the Earth" czy "Fallen". Zarówno magnetyczny głos wokalisty, jak i doskonałe brzmienie instrumentów przypadły do gustu nie tylko przyszłym fanom, ale także krytykom muzycznym. Album osiągnął 107 pozycję na amerykańskiej liście "Billboard 200" oraz numer jeden listy "Top Heatseekers". Wraz z początkiem 2003 roku do zespołu dołączył gitarzysta Tomo Miličević, zastępując tym samym Solon'a Bixler'a. Zespół powrócił do studia w marcu 2004 roku, by rozpocząć prace nad nowym krążkiem. Jego główny singiel "Attack" zadebiutował w radiu 6 czerwca 2005 roku, stając się najczęściej emitowanym utworem podczas swojego pierwszego tygodnia. Płyta "A Beautiful Lie" ukazała się w całości 30 sierpnia 2005 roku. Za sprawą kolejnych utworów, jak "The Kill" czy tytułowego "A Beautiful Lie" grupa pozyskała pokaźne grono fanów, które wsparło zespół podczas ich pierwszej trasy koncertowej "Forever Night, Never Day" w marcu 2006. 1 listopada 2007 roku Thirty Seconds to Mars zdobył nagrodę "MTV Europe Music Award" w kategorii "Najlepszy zespół rockowy", a także nagrodę "Kerrang! Award" dla najlepszego singla w ciągu dwóch kolejnych lat za "The Kill" i "From Yesterday" odpowiednio w 2007 i 2008 roku.

Nagrywanie trzeciego studyjnego albumu "This Is War" rozpoczęło się w sierpniu 2008. Chociaż data premiery była wielokrotnie zmieniana to "This Is War" ukazało się w grudniu 2009 roku. Album znalazł się w pierwszej dziesiątce kilku krajowych list przebojów i wszedł na osiemnastą pozycję "Billboard 200", sprzedając się w pierwszym tygodniu w ilości 67 000 egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Jego dwa pierwsze single "Kings and Queens" i "This Is War" osiągnęły szczyt na amerykańskiej liście piosenek alternatywnych. Podczas 27. gali MTV Video Music Awards 2010 kapela uzyskała aż cztery nominacje ("Teledysk roku", "Najlepsza reżyseria", "Najlepsza dyrekcja artystyczna"), zwyciężając w kategorii "Najlepszy teledysk rockowy". Trzeci singiel albumu "Closer to the Edge" był najlepiej sprzedającym się singlem rockowym w Wielkiej Brytanii w 2010 roku, który przez osiem kolejnych tygodni zajmował pierwsze miejsce na "UK Rock Chart". Współpraca z raperem Kanye West'em zaowocowała stworzeniem hitu "Hurricane", który został wykonany na żywo podczas gali "MTV Europe Music Awards 2010". Nowy album zatytułowany "Love, Lust, Faith and Dreams" pojawił się 21 maja 2013 roku. Pierwszy singiel z płyty - "Up in the Air" - miał swoją debiutancką emisję na pokładzie statku kosmicznego "SpaceX CRS-2". Album otrzymał pozytywne recenzje krytyków i dotarł do pierwszej dziesiątki w ponad piętnastu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. 3 listopada 2015 ogłoszono prace nad kolejnym krążkiem. Dwa lata później "Walk on Water" został ogłoszony jako singiel wiodący. 25 stycznia 2018 roku kapela wydała drugi singiel "Dangerous Night", a z początkiem drugiego kwartału światło dzienne ujrzał album "America". Po otrzymaniu zróżnicowanych recenzji osiągnął on drugie miejsce na liście "Billboard 200", stając się najwyższą pozycją tej listy w historii grupy. 11 czerwca 2018 roku z przyczyn osobistych szeregi zespołu opuścił Miličević.

Klikaj poniżej, żeby dowiedzieć się więcej:

• Oficjalna strona: https://www.thirtysecondstomars.com
• Twitter: https://twitter.com/30secondstomars
• Facebook: https://www.facebook.com/thirtysecondstomars
• Instagram: https://www.instagram.com/30secondstomars

Koncert w Polsce przewidziany jest na 25 lipca 2019 roku, Dolina Charlotty, Słupsk podczas 13. edycji Festiwalu Legend Rocka.