Pomiń
Tommy Emmanuel

Jazz/Blues

Tommy Emmanuel - Bilety

5 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń dla: Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:5

Więcej o Tommy Emmanuel

Daj mu gitarę, a stworzy dzieło - Tommy Emmanuel, prawdziwy wirtuoz, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Oprócz grania na gitarze zajmuje się również pisaniem tekstów i śpiewaniem. Najbardziej znany jest ze swojej złożonej techniki fingerstyle (lub inaczej fingerpicking) połączonej ze slappingiem, która równocześnie prezentuje linię basu, dźwięki perkusji oraz melodię instrumentu wiodącego, dzięki czemu wszystko brzmi tak, jakby było grane przez kilka osób.

W wieku czterech lat otrzymał swoją pierwszą gitarę, dwa lata później słysząc w radiu Chet'a Atkins'a postanowił dorównać jego umiejętnościom. Już wtedy zajął się profesjonalnym graniem - ojciec będąc świadkiem talentu jego i drugiego syna Phila, założył rodzinny zespół i rozpoczął podróżowanie po Australii. W latach młodzieńczych Tommy wygrał wiele konkursów talentów, dzięki czemu zauważono go w całej Australii. Pod koniec lat 70. wraz ze swoim bratem grał w zespole Goldrush, później otrzymał ofertę jako główny gitarzysta w The Southern Star Band. Wraz z początkiem lat 80. dołączył do rockowej grupy Dragon, poczym opuścił szeregi zespołu, by skupić się na solowej karierze. W lipcu 1999 roku Chet Atkins przyznał Tommemu Emmanuelowi tytuł "Certified Guitar Player" i tym samy stał się jednym z czterech najlepszych gitarzystów na świecie. W czerwcu 2010 roku artystę mianowano członkiem Orderu Australii. Rok później został dołączony do australijskiej Roll of Renown.

Mimo, że nigdy nie miał profesjonalnego treningu muzycznego, nie czyta, ani nie pisze muzyki to jego naturalne zdolności muzyczne, nieodłączone poczucie rytmu i niezwykła charyzma pozwoliły mu zyskać fanów z całego świata.

Chcesz wiedzieć więcej?

• Oficjalna strona: https://tommyemmanuel.com/
• Twitter: https://twitter.com/tommyemmanuel
• Facebook: https://www.facebook.com/tommyemmanuel
• Instagram: https://www.instagram.com/tommyemmanuelcgp/

Koncerty w Polsce:

• 05 listopad 2019 - Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
• 06 listopad 2019 - Klub Stodoła, Warszawa
• 07 listopad 2019 - Klub Studio, Kraków