Pomiń
TRYP

Inne - Muzyka

TRYP - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o TRYP

Zespół TRYP wraca z nowym materiałem! Pomysł na drugą płytę zatytułowaną „Trypolis” zrodził się podczas niecodziennego spotkania. W jednym z łódzkich barów członkowie grupy poznali najemnika, który przez dziesięć lat uczestniczył w konfliktach krajów Maghrebu i dorobił się sporej fortuny. Jego wspomnienia zainspirowały 11 piosenek, które usłyszymy podczas listopadowego koncertu.
Formacja powstała w 2008 roku z inicjatywy Kuby Wandachowicza (CKOD, Mister D.), Roberta Tuty (1984, NOT, Agressiva 69, Bielas i Marynarze) i Marcina Pryta (19 Wiosen, 11). W 2009 roku, po wydaniu epki „Wędrówka ludów” do zespołu dołączył Paweł Cieślak. Rok później w Hasselhoff Studio powstał pierwszy album zespołu „Kochanówka”, który został poświęcony ofiarom nazistowskiej akcji przymusowej eutanazji T4. Po kilkunastu występach zespół zawiesił działalność. Członkowie grupy spotkali się ponownie w 2016 roku. Do składu dołączył wówczas Piotr Połoz (Psychocukier, Tsvey) i powstała epka „Nagie serce”. W kolejnych latach rozpoczęto prace nad drugim studyjnym albumem zespołu, który przywitał kolejnych członków — Marcina Zabrockiego (Pogodno, Mordy) oraz Pawła Gizę, który zajmuje się warstwą wizualną działalności muzycznej zespołu.
Sam TRYP swoją twórczość określa jako techno rap psycho punk. Koncerty są niepowtarzalną okazją do zgłębienia nieznanych przestrzeni muzycznych, ponieważ muzycy przesuwają granice dźwiękowej inwazji.